Ana Sayfa TEKNOLOJİ Sony İşten Çıkarmalara Kısa Sürede Başlıyor

Sony İşten Çıkarmalara Kısa Sürede Başlıyor

Sony 900 milyon dolar zarar açıklamasının ardından işten çıkarmalara başlıyor.

10
0
Paylaş

Sony mobil teknolojiyi takip edebilmek ve rakipleri ile rekabet edebilmek için yeni bir yapılanma sürecine giriyor. Bu bölümde birçok bölümünün birleştirme kararı alan Sony işten çıkarma hamlelerinin de yapmak üzere.

Dünyanın her noktasında akıllı telefon konusunda gerileme yaşayan teknoloji devi Sony yeni kararlar alarak hayata geçirmeye başladı. Japon teknoloji firması geleceğe yönelik sağlam adımlar atmaya başlıyor.

Sony mobile kısa süre önce 900 milyon doları aşkın bir zarar açıklaması yapmıştı. Teknoloji devi kamera televizyon telefon ürünleri kategorilerinin birleştiğini duyurarak kısa süre önce yeni bir bilgi paylaşmıştı. Sony bu kez de yeni bir işten çıkarma dalgası ile karşı karşıya.

Japonya’da elde edilen bir rapora göre teknolojide bir firmasının işgücü yarı yarıya düşmüş durumda. Hâlihazırda Sony ile 4 binden fazla insan çalışıyor. İş gücünün yarı yarıya düşmesi demek 2000 kişinin işten çıkarılacağı anlamına geliyor.

Mobil bölümü için işletme maliyetlerini düşürmek isteyen Sony Avrupa ve Asya’ya odaklanarak Güneydoğu Asya’daki operasyonlarını sonlandırma kararı aldı. Japon çalışanların bazıları diğer bölümlere sevk edilecek ve Avrupa Çin gibi bölgelerde gönüllü olarak çalışan Sony personelleri olacak. Sony bu yapılanmanın ilk meyvelerini 2020’ye kadar almak istiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here