Türkiye'de yaptığı seçim anketleri ile kendisinden söz ettiren Metropoll Araştırma şirketi vatandaşlara bu sefer de ekonomide en çok güvendikleri liderin kim olduğunu sordular. Hangi liderin yönetiminde ekonomide Türkiye'nin daha iyi performans göstereceğine cevap veren vatandaşlar çarpıcı yanıtlarla dikkat çekici sonuçların meydana gelmesini sağladılar.

EN ÇOK GÜVENİLEN İSİM CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN!

AK Parti seçmenlerinin yüzde 82,2'si Türkiye'nin ekonomik sorunlarına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çözüm bulacağına inandıklarını söylediler. MHP seçmeninin yüzde 17,1'i ise Türkiye'de Devlet Bahçeli'nin ekonomi yönetiminde daha iyi performans göstereceğini belirttiler. Kendi seçmeninden dahi destek bulamayan Devlet Bahçeli bu anketle adeta şok oldu.

MHP SEÇMENİNDEN DEVLET BAHÇELİ'YE ANKET DARBESİ!

MHP seçmenlerinin yüzde 43,5'lik bölümü ise ekonomiye çare üretecek olan liderin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu ifade ettiler. MHP seçmeni Cumhurbaşkanı Erdoğan'a kendi partilerinin genel başkanlarından daha fazla güveniyorlar.

Diğer parti seçmenlerinin de cevaplarında dikkat çekici sonuçlar çıktı. CHP seçmenlerinin yüzde 42,5'i Kemal Kılıçdaroğlu'nun daha iyi bir ekonomi yönetimi göstereceğine inanırken Meral Akşener'i destekleyen CHP'lilerin oy oranı yüzde 10,3 oldu.

İYİ PARTİ SEÖMENİ KILIÇDAROĞLU'NDAN ÇOK BABACAN'A GÜVENİYOR!

İYİ Parti seçmenlerinin yüzde 55,6'sı ekonomide Meral Akşener'e güvenirken yüzde 9,2'lik kesim Kemal Kılıçdaroğlu'nun daha iyi bir ekonomi yönetimi sergileyebileceğini ifade ettiler. Ancak İYİ Parti seçmeninin ekonomide DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'a güven oranının yüzde 13,1 olması da çok çarpıcı bir veri olarak değerlendirildi.

HDP'DE ALİ BABACAN SÜRPRİZİ!

Yapılan anketin en çarpıcı sonucu ise HDP'den geldi. HDP seçmenlerinin yüzde 13,6'sı ekonomide Ali Babacan'ın daha iyi bir yönetim ortaya koyabileceği yanıtını verdi. HDP seçmeninde karşılık bulan Ali Babacan'ın siyasi söylemlerinde bir değişikliğe gidip gitmeyeceği merak konusu oldu.

isbilgisi.com