Türkiye'de Cumhurbaşkanlığı seçimleri herhangi bir erken seçim kararı alınmazsa 2023 yılında yapılacak. Bu seçim için ise anket şirketleri dönem dönem seçim anketi düzenliyorlar. Seçim anketi düzenleyen son şirketlerden birisi de Konsensus Araştırma oldu. Konsensus Araştırma'nın yaptığı Cumhurbaşkanlığı seçim anketi sonuçlarını Hürriyet Gazetesi köşe yazarı Abdülkadir Selvi bugünkü yazısında paylaştı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KARŞISINDA EN ÇOK OYU EKREM İMAMOĞLU ALIYOR!

Konsensus Araştırma tarafından yapılan seçim anketinde vatandaşlara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın karşısına değişik adaylarla eşleşme yapılarak ikili şekilde tercihleri soruldu. Açıklanan sonuçlara göre ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısında en çok varlık gösterebilen isim İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ekrem İmamoğlu'nun seçim yarışı yapması halinde vatandaşların yüzde 53.7'si oyunu Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, yüzde 46'sı ise oyunu Ekrem İmamoğluna verecek.

ABDULLAH GÜL'ÜN SEÇİM YARIŞINDA ŞANSI YOK!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim yarışında ise Cumhurbaşkanı Erdoğan yüzde 55,2, Mansur Yavaş ise yüzde 44,8 oy alıyor. Abdullah Gül ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yarışında da Cumhurbaşkanı Erdoğan yüzde 76,3, Abdullah Gül ise yüzde 23,7 oy alıyor.

MERAL AKŞENER DE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'I GEÇEMİYOR!

Konsensus Araştırma'nın son sorduğu ikili ise Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener oldu. Vatandaşlar böyle bir seçim yarışında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yüzde 63.8, Meral Akşener'e ise yüzde 37,2 oranında oy vereceklerini bildirdiler.

isbilgisi.com