Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs salgını ile alakalı olarak bir son dakika gelişmesini duyurdu. Bakan Koca, tüm dünyada korku yaratan mutasyona uğramış koronavirüsün Türkiye'de de tespit edildiğini açıkladı.

15 KİŞİDE MUTASYONLU KORONAVİRÜS TESPİT EDİLDİ!

Bakan Fahrettin Koca konuyla alakalı olarak bir açıklama yaparak, “İngiltere kaynaklı mutasyon sebebiyle yapılan incelemelerde Türkiye'ye giriş yapan 15 kişide mutasyona uğramış koronavirüs tespit edilmiştir. Ekiplerimi durumu kontrol altına almıştır. Bu gelişme üzerine İngiltere'den Türkiye'ye girişler geçici olarak durdurulmuştur.” dedi.

KARANTİNAYA ALINDILAR!

Sağlık Bakanlığı tarafından verilen bilgiye göre İngiltere'de ortaya çıkan mutasyona uğramış koronavirüs nedeniyle bu ülkeden Türkiye'ye giriş yapanlara yönelik geriye dönük tarama yapıldı. Bu tarama neticesinde 15 kişide mutasyona uğrayan koronavirüs tespit edildi. Bu kişilerin tarama başladığından itibaren izolasyonda oldukları bildirildi. Halen izolasyon süreci devam eden bu kişilerin karantinaya alındığı belirtildi.

İNGİLTERE'DEN GİRİŞLER KAPATILDI!

Yapılan Sağlık bakanlığı bilgilendirmesine göre yurt genelinde yapılan taramalarda İngiltere'den giriş yapanlar haricinde mutasyonlu koronavirüs tespit edilmediği açıklandı. Bu gelişme üzerine İngiltere'den Türkiye'ye girişler geçici süreyle tamamen kapatıldı.

isbilgisi.com