Türkiye'de kış mevsiminin başlamasıyla beraber meydana gelen hava olayları vatandaşların hayatlarını olumsuz etkilemeye başladı. Yurdun bazı bölgelerinde yoğun kar yağışı vatandaşların günlük yaşamlarında aksamalara neden oldu. Özellikle Ankara'da meydana gelen kar yağışı hayatı felç ederken zaman zaman belediye hizmetlerinde aksamalar yaşanması vatandaşların tepkisini çekti.

KUVVETLİ FIRTINA HAYATI OLUMSUZ ETKİLEYECEK!

Metetoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bu akşam saatlerinde yapılan son dakika açıklamasında İstanbul için vatandaşlara uyarıda bulunuldu. Kuvvetli fırtına ile karşı karşıya kalacak olan İstanbul'da vatandaşlar yaşanacak olumsuzluklara karşı ikaz edilerek tedbirli olmaları gerektiği bildirildi.

75 KM HIZLA FIRTINA ESECEK!

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan son dakika açıklamasına göre yarın öğle saatlerinden itibaren İstanbul kuvvetli fırtınanın etkisi altında kalacak. Marmara genelinde güney ve güneybatı yönlerinden saatte 40-60 km hızla esecek olan fırtına zaman zaman hızını saatte 60 – 75 km seviyesine çıkaracak.

METEOROLOJİ SARI ALARM VERDİ!

Meteoroloji kuvvetli fırtına nedeniyle sarı alarm vererek vatandaşları ve yetkilileri uyardı. İstanbul için yarın öğle saatlerinden itibaren soba ve baca gazı zehirlenmesi, çatı uçması, ağaç devrilmesi, direk yıkılması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzlukların yaşanılmasının muhtemel olduğu bildirildi.

isbilgisi.com