Gün altılı masa ile gerçekleştirilen toplantıda adaylık konusunun görüşülmesi hakkında bilgiler gelirken adayın 6 Mart Pazartesi günü açıklanacağı bilgisi gelmişti. Bunun yanı sıra da İYİ Parti tarafından bugün Genel İdare Kurulu olarak toplanarak yeni aday konusunda görüşmelerin yapılması hakkında bir toplantı gerçekleştirildi. 

Faturalarda yeni nesil ödeme sistemine geçiliyor! Faturalarda yeni nesil ödeme sistemine geçiliyor!

Bugün az önce sona eren toplantının ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener son derece önemli açıklamalarda bulundu. 

ŞAHSİ HIRSLAR TÜRKİYE'YE TERCİH EDİLDİ! 

Adaylık konusunda uzaşma sağlanamadığını ifade eden Meral Akşener, 

"Biz bu günlere kirli pazarlıkları reddederek geldik. Bu doğrultuda siyasetimizin merkezine milletimizi alıp memleketimizi il il, ilçe ilçe gezdik. Nasıl ki dinlediğimiz dertleri, şikayetleri not edip milletimizin sesini duyurduysak iktidara, bizden, muhalefetten olan beklentileri de karşılamak, duyurmak için çalıştık. Biz, İYİ Parti olarak demokrasi inancımız gereği ortak akıl ışığında sorun ve çözümleri konuşabilmeyi aklın gereği gördük.

Tüm farklılıklarımıza rağmen, Türkiye için ortak dertlere yönelik güçlendirilmiş parlamenter sistem, anayasa değişikliği teklifi gibi birçok konuda mutabakat sağladık. Dün ortak adayın kim olacağını tartıştık. 5 siyasi parti tek ismi dile getirerek Kılıçdaroğlu'nun adaylığı görüşünü beyan etti. Biz 3 yılı aşkın sokaklarda sıklıkla duyduğumuz, tüm anketlerde de uzun süredir Sayın Erdoğan'a karşı açık ara kazanan iki isim konusunda görüşümüzü beyan ettik. Mansur Yavaş ile Ekrem İmamoğlu'ydu. Anladık ki küçük hesaplar 85 milyonun kazandığı kutlu bir zafere tercih etmiştir. Şahsi hırslar Türkiye'ye tercih edildi." dedi. 

Son derece çarpıcı olan bu açıklamaların ardından altılı masa hakkında ise "Üzülerek söylüyorum ki Altılı Masa, millet iradesinin kararlarını yansıtma vasfını kaybetmiştir. Bu masa ortak akıl platformu olmaktan çıkmış. Alternatiflerin kara listeye alındığı bir noter masasına dönüşmüştür." şeklinde konuştu.