Son dakika! Meclis'ten geçti! Meclis Araştırma Komisyonu kurulacak: Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki depremden Türkiye'nin tam 11 ili feci şekilde etkilendi. Yaşanan bu üzücü depremde 44 binden fazla vatandaşımız hayatını kayberderken binlerce insan ise evsiz kaldı. 

6 Şubat tarihinde yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından artçılar hala sürüyor. Yaşanan bu büyük felaket asrın felaketi olarak adlandırılıyor. Tüm Türkiye büyük bir korku yaşadı ve yaşamaya devam ediyor. 6 Şubat tarihinde yaşanan depremin artçıları hala devam ediyor. 

Bu depremlerin sonuçlarının araştırılması amacıyla Meclis tarafından alınan karar ile Meclis Araştırma Komisyonu'nun kurulması kararlaştırıldı. Depremlerin sonuçlarının araştırılacağlı bu kurul 21 üyeden oluşacak ve 3 ay süre ile çalışacaktır. 

ÖSYM 2023 DGS tercihlerini almaya başladı ÖSYM 2023 DGS tercihlerini almaya başladı

MECLİS ARAŞTIRMA KOMİSYONU KURULACAK

Kahramanmaraş mekezli gerçekleşen depremlerin ardından sonuçların daha kolay araştırılması için Meclis Araştırma Komusyonu'nun kurulmasına karar verildi. TBMM Genel Kurulu'nda 5 siyasi partinin önerisi ile birlikte Deprem Araştırma Komisyonun kurulmasına karar verildi.

Yapılan görüşmeler sonucunda Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen depremlerin sonuçlarının araştırılması amacıyla Meclis Araştırma Komisyonu kurulmasına ilişkin önergi oy birliği ile kabul edilmiştir. Söz konusu komisyon ise 21 üyeden oluşacaktır. Çalışma süreci ise 3 ay olarak belirlenmiştir.