Türkiye ile Fransa arasında yaşanan gerilimin sonucunda iki ülkenin arasındaki ipler kopma noktasına geldi. Doğu Akdeniz sorunu nedeniyle başlayan gerilim Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron arasında karşılıklı açıklamalarla devam etmişti.

FRANSA TÜRKİYE BÜYÜKELÇİSİNİ GERİ ÇAĞIRDI!

Elysee Sarayı'ndan yapılan son dakika açıklaması ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Fransa Cumhurbaşkanı Macron hakkında yaptığı açıklamaların kabul edilemez olduğu bildirildi. Fransa yönetiminin Türkiye'deki büyükelçisi Herve Magro'yu geri çağırdığı belirtildi.

Fransa'nın Türkiye büyükelçisini geri çağırmasının son gelişmelerin değerlendirilebilmesi için olduğu belirtildi. Fransa Büyükelçisi Herce Magro Fransa'da Macron ile görüşme yaptıktan sonra alınacak karara göre yeniden görevinin başına dönebilecek.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN NE DEMİŞTİ!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün yapmış olduğu açıklamda Macron hakkında, “Fransa'da bir zat var adı Macron. Bunun İslam ile sıkıntısı nedir? Macron'un zihinsel açıdan tedaviye ihtiyacı olduğu gayet açıktır. İnanç hürriyinden anlamaz, inanç özgürlüğünden anlamaz, kendi ülkesinde milyonlarca farklı inançtan insana bu şekilde davranan bir devlet başkanına ancak acınır. İkide bir Erdoğan ile uğraşıyorsun. Erdoğan ile uğraşmak sana fayda getirmez. 1 yıl sonra seçim var. Fransa halkı seni sandıkta paket yapıp köşeye koyacak. Yolun pek uzun olmayacak.” demişti.

isbilgisi.com