Türkiye'de depremler 2020 yılında oldukça sıklaştı. Ülkenin belirli bölgelerinde yıl boyu deprem gerçekleşirken Elazığ ve İzmir'de meydana gelen depremlerin yıkıcı etkisi olmuştu. Bu sabah ise yine Elazığ'da şiddetli bir deprem daha meydana geldi.

ELAZIĞ'DA KORKUTAN DEPREM!

AFAD Deprem Dairesi tarafından verilen bilgiye göre deprem saat 09:37'de Elazığ Merkez'de gerçekleşti. 15.94 km derinlikte meydana gelen depremin şiddeti 5.3 olarak açıklandı. Son günlerde Elazığ'da sıklaşan orta ölçekli depremler bu şekilde şiddetini arttırmış oldu. Kandiil Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitisü de depremin şiddetini 5,3 olarak açıkladı.

Meydana gelen deprem sonucunda can ve mal kaybı olup olmadığı hakkında henüz Elazığ Valiliği'nden bir açıklama yapılmadı. Ancak depremin şiddeti nedeniyle Elazığ Valiliği'nde acil müdahale birimi hemen toplanarak gelecek olan haberlere göre anında müdahale etmek için hazır bekletildiği bildirildi.

VATANDAŞLAR SOKAKLARA DÖKÜLDÜ!

Ocak ayında Elazığ'da deprem olmuş ve çok sayıda bina yıkılarak onlarca vatandaş hayatınıkaybetmişti. Bu depremin acısını çok yaqkında yaşayan Elazığlılar bu sabah meydana gelen deprem ile büyük bir şok yaşadılar. Vatandaşlar can havliyle sokaklara çıkarken evlerine girmek konusunda tedirginlik yaşıyorlar.

Öte yandan Elazığ'da gerçekleşen deprem çevre illerden de hissedildi.

isbilgisi.com