Türkiye'de 2020 yılı orta şiddetli depremlerin sayısının arttığı bir yıl olmaya devam ediyor. Ülkenin çeşitli yerlerinde depremler meydana gelirken bazı bölgelerde sık sık deprem olmaya başladı. Marmara, Ege kıyıları, İç Anadolu, Akdeniz ve Doğu Anadolu'da yoğunlaşan yer sarsıntıları vatandaşlarda panik oluşmasına neden oluyor.

ERZİNCAN'DA DEPREM OLDU!

AFAD Deprem Dairesi tarafından yapılan son dakika bilgilendirmesine göre bugün saat 12:16'da Erzincan'da bir deprem meydana geldi. Erzincan'da gerçekleşen depremin merkezi olarak Tercan ilçesi bildirildi. Depremin şiddeti ise 4.3 olarak açıklandı.

CAN VE MAL KAYBI YOK!

Erzincan'dan elde edilen bilgilere göre meydana gelen herhangi bir can ve mal kaybına neden olmadı. Erzincan Valiliği bir açıklama yaparak kendilerine bildirilen herhangi bir hasar olmadığını ilan etti.

Erzincan'da 1990'lı yıllarca çok şiddetli bir deprem olması ve ağır kayıplar verilmesini halen daha unutmayan vatandaşlar gerçekeşen son deprem ile endişeye kapıldılar. Ancak yetkililer endişelenecek bir durumun olmadığını bildirerek gerekli tedbirleri almak kaydıyla vatandaşların evlerinde rahatça yaşamaya devam edebileceklerini ifade ettiler.

isbilgisi.com