Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan Yeni Koronavirüs Tedbirlerini Açıkladı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün düzenlenen kabine toplantısının sona ermesinin ardından alınan yeni kararları açıkladı. İzmir depremi ile alakalı değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca yeni koronavirüs tedbirlerini de kamuoyuna duyurdu.

GÜNDEM 03.11.2020 - 20:05 03.11.2020 - 20:05

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yönetiminde kabine toplantısı bugün Beştepe'de yapıldı. Türkiye'nin çok önemli sorunlarının masaya yatırıldığı toplantıda alınan yeni kararları toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı.

İZMİR DEPREMİNDEKİ BİLANÇOYU AÇIKLADI

İzmir depreminde 110 kişinin cansız bedeninin enkaz altından çıkarıldığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Üzülerek söylüyorum ki 110 vatandaşımızın cansız bedeblerini enkaz altından çıkarttık. Yaralı sayımız ise1027'dir. Bunların 883'ünün tedavi tamamlanarak sağlıklarına kavuşmuşlardır. 5 vatandaşımızın durumu ağırdır ve 12 vatandaşımız da yoğun bakımlarda tedavi edilmektedir. Diğer 144 vatandaşımızın da tedavisi sürmektedir. Şu ana kadar enkaz altından 107 vatandaşımızı sağ olarak çıkarttık.” dedi.

ESNAFA 50.000 TL'YE KADAR HİBE DESTEK

Depremzedelere yardım etmek için devlet olarak tüm imkanlarını seferber ettiklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İzmir'de 2.700 çadır kurarak yeteri kadar battaniye ve ihtiyaç malzemesi gönderilmiştir. 6700 vatandaşımız kurmuş olduğumuz çadır kenttedirler. 20 gün içerisinde de konteyner kenti hazır hale getireceğiz. İşyerleri yıkılan ve sular altında kalan esnaflarımıza 50.000 TL'ye kadar hibe desteği vereceğiz.” ifadelerini kullandı.

YENİ KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ AÇIKLANDI

Koronavirüs tedbirlerine de değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bir yandan deprem nedeniyle yaraları sarmaya çalışırken diğer taraftan da koronavirüs salgınına yönelik yeni kararlar aldık. Salgının yayılma alanı bulamaması için bazı tedbirler getirmeyi uygun gördük. Bu tedbirleri Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri eşliğinde alıyoruz. Buna göre tüm Türkiye'de özel sektörde ve kamuda esnek çalışma saatinin uygulanmasını teşvik edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan yeni kararlara da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Pazar yerleri ve marketler gibi toplu bulunulan yerlerde denetimler arttıracağız. Ayrıca paket servisler hariç oılmak üzere lokanta, redtoran, pastane, berber, kuaför,yüzme havuzu, kaplıca, internet kafe, halı saha, tiyatro ve sinema gibi yerlerde hizmetler saat 22:00'dan sonra sona erecektir.” dedi.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@