Türkiye'de koronavirüs salgını yayılma hızını arttırmayı sürdürüyor. Vatandaşların kabusu olan ölümcül salgın ünlü isimleri de es geçmiyor. MHP'den olayı bir şekilde ihraç edilen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'un da koronavirüse yakalandığı bildirildi.

KORONAVİRÜSE YAKALANDIĞINI AÇIKLADI!

Sosyal medya üzerinden açıklama yapan Cemal Enginyurt takipçilerine yönelik, “Covid-10 testim maalesef pozitif çıktı. An itibariyle evimde tedavim sürüyor. Dualarınızı benden esirgemeyin. Allah milletimizin yardımcısı olsun.” dedi.

BAKAN KOCA BİLGİ ALDI

Cemal Enginyurt'un koronavirüse yakalanmasının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın kendisini arayarak sağlık durumu ile alakalı olarak bilgi aldığı bildirildi. Doktor gözetiminde evinde tedavisine devam edilen Milletvekili Cemal Enginyurt'un sağlık durumunun kötü olmadığı belirtildi.

CEMAL ENGİNYURT KİMDİR?

1965 yılında Ordu'nun Dedeli köyünde dünyaya gekdi. İlk, orta ve lise tahsilini Ordu'da tamamlayan Cemal Enginyurt üniversite eğitimini Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünde tamamladı. 12 Eylül 1980 darbesi nedeniyle henüzlise 1'deyken 3 yıl hapiste yattı. 1993 yılında MHP MYK üyesi, 1994 yılında MHP Ordu İl Başkanı ve 1995 seçimlerinde MHP Ordu 1. sıra milletvekili adayı oldu. 1999 seçimlerinde MHP'den Ordu Milletvekili seçilen Cemal Enginyurt 2014 yerel seçimlerinde yine MHP'den Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu ancak seçilemedi. 2015 seçimlerinde MHP Ordu 1. sıra milletvekili adayı oldu ve yine seçilemedi. 2018 seçimlerinde ise yeniden MHP Ordu Milletvekili oldu. 2020 yılında ise Tarım veOrman Abakanı Bekir Pakdemirli'yi eleştirdiği için MHP'den ihraç edildi.

isbilgisi.com