Son dakika! 6'lı Masa'nın Cumhurbaşkanı adayını açıklayacağı tarih belli oldu: Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen 6'lı Masa toplantısı sona erdi. Toplantının sona ermesiyle birlikte 6'lı Masa'nın Cumhurbaşkanı adayını açıklayacağı tarih de belirlenmiş oldu. Toplantının bitmesinin ardından yapılan açıklama şöyle oldu;

"Cumhurbaşkanı adayımız ve geçiş süreci yol haritası konusunda ortak bir anlayışa ulaşmış bulunuyoruz. Genel başkanların partilerinin yetkili kurullarını bilgilendirmeleri sonrası nihai açıklamayı 6 Mart 2023 tarihinde kamuoyu ile paylaşmak üzere Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde tekrar bir araya geleceğiz." dedi. 

6 MART'TA AÇIKLANACAK!

6'lı Masa toplantısının yapılmasının ardından merakla beklenen Cumhurbaşkanı adayının da ne zaman açıklanacağı netleşmiş oldu. Buna göre CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, DEVA Partisi, Gelecek Partisi ve Demokrat Parti genel başkanlarının yapmış  olduğu toplantının ardından verilen ortak imzalar ile yapılan açıklamanın tam metni şöyle oldu;

A101'de ürünlerde flaş indirim! A101'de ürünlerde flaş indirim!

"Millet İttifakını oluşturan siyasi partilerin genel başkanları olarak 28. Dönem TBMM ve 13. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ortak Cumhurbaşkanı adayımız ve geçiş süreci yol haritası konusunda ortak bir anlayışa ulaşmış bulunuyoruz.

Genel başkanların partilerinin yetkili kurullarını bilgilendirmeleri sonrası nihai açıklamayı 6 Mart 2023 tarihinde kamuoyu ile paylaşmak üzere Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde tekrar bir araya geleceğiz." şeklinde açıklama yapıldı.

Milyonlarca vatandaşın merakla beklediği 6'lı Masa Cumhurbaşkanı adayı için yalnızca günler kaldı. 4 gün sonra 6'lı Masa Cumhurbaşkanı adayı da neleşecek.