Sokağa Çıkma Yasağı Öncesinde Bugün Marketler Ve Bakkallar Saat Kaça Kadar Açık Olacaklar?

Türkiye'nin 15 ilinde bu hafta sonu 6 Haziran Cumartesi günü ve 7 Haziran Pazar günü sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Sokağa çıkma yasağı öncesinde bugün 5 Haziran Cuma günü bakkallar ve marketler saat kaça kadar açık olacaklar?

GÜNDEM 05.06.2020 - 11:21 05.06.2020 - 11:21

Türkiye'de koronavirüs nedeniyle hafta sonu sokağa çıkma yasaklarına devam ediliyor. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre bu hafta sonu 15 ilde sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Bakanlık tarafından valiliklere gönderilen sokağa çıkma yasağı genelgesinde yasak süresince uygulanacak kurallar belirlendi. Peki sokağa çıkma yasağı öncesinde bugün marketler, bakkallar, kasaplar, manavlar ve kuruyemişçiler saat kaça kadar açık olacaklar?

15 İLDE YASAK OLACAK

İçişleri Bakanlığı'nın açıklamasına göre 6 Haziran 2020 Cumartesi günü ve 7 Haziran 2020 Pazar günü Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van ve Zonguldak'ta sokağa çıkma yasağı olacak. Yasak süresince istisnai durumlar haricinde vatandaşlar evlerinden dışarıya çıkamayacaklar.

MARKETLERİN ÇALIŞMA SAATLERİ DÜZENLENDİ

Sokağa çıkma yasağı uygulamasının başlayacağı günün hemen öncesi olan 5 Haziran Cuma günü ise bakkallar, marketler, kasaplar, manavlar ve kuruyemişçilerin çalışma saatleri İçişleri Bakanlığı tarafından belirlendi. Valilikler gönderilen genelge ile bu iş yerleri bu gece saat 23:00'a kadar açık olacaklar. Vatandaşlar ihtiyaçlarını kargaşaya fırsat vermeden bu işletmelerden karşılayabilecekler.

FIRINLARIN FAALİYETLERİ DEVAM EDECEK

Öte yandan sokağa çıkma yasağı süresince fırınlar hizmet vermeye devam edecek. Ekmek ve unlu gıda mamülleri üretimine devam edecek olan fırınlar yasak uygulanan günlerde kendi araçları ile vatandaşların ikametlerine giderek satış yapabilecekler. Bu konuda vatandaşların mağdur edilmemesine büyük özen gösterilecek.

isbilgisi.com


 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@