Societe Generale Ve Citigroup'tan Türk Lirası İçin Yeni Rapor! Dolar 6,92 TL, Euro 8,13 TL!

Dünyanın en önemli finans kuruluşları arasında gösteriler Societe Generale ve Citigroup Türk lirası ile alakalı olarak yeni birer rapor yayınlayarak değerleme oranlarını ve hedeflerini güncelledi. Saygın iki kuruluşun Türk lirasına yönelik tahminlerini pozitif anlamda güncellemesi piyasalarda olumlu olarak etki yaptı.

EKONOMİ 11.11.2020 - 21:01 11.11.2020 - 21:01

Türk ekonomi yönetimin değişmesinin ardından Türk lirasının dünyadaki itibarı yükselmeye başladı. Önce döviz kurlarında etkisi gösteren yüksek değerleme şimdi de dünyaca ünlü finans kuruluşlarının raporlarında pozitif etki bıraktı.

TÜRK LİRASINA GÜVEN AÇIKLADILAR!

Avrupa'nın en önemli finans kuruluşu olan Societe Generale tarafından Türk lirasının son görünümü hakkında bir rapor yayınlandı. Yayınlanan raporda Türkj lirasının dolar kuru ve euro kuru karşısında yeni bir pozisyon aldığı belirtildi.

TÜRK LİRASININ YENİ DOLAR VE EURO KURU HEDEFLERİ

Finans dünyasında büyük bir ilgi çeken Societe Generale raporunda şu ifadeler kullanıldı:

“Türk lirasında dolar ve euro kuruna karşı pozisyon alınabilir. Türk lirası dolar kuru karşısında 6,92 TL'yi hedeflemeye başlamıştır. Zarar kes seviyesi ise 8,31 TL olmuştur. Euro kurunda ise yeni hedef 8,13 TL ve zarar kes ise 9,75 olmuştur. Türk lirasının değer kazanımı yeni ekonomi yönetiminin hamlelerine bağlı olarak devam edecektir.”

TÜRK LİRASI GÜÇLENECEK

Citigroup da Türk lirası ile alakalı olarak bir rapor yayınlayarak olumsuz göstergelerin yeni görevlendirmelerle olumluya döndüğünü açıkladı. Yayınlanan raporda Türk lirasının dolar ve euro kuru karşısında her geçen gün güçleneceğine dikkat çekildi.

Ekonomi haberlerini anlık olarak takip etmek isterseniz:

Android uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

isbilgisi.com

Yorumlar (1)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@