Ana Sayfa TEKNOLOJİ Snapchat Hisseleri Artış Gösterdi

Snapchat Hisseleri Artış Gösterdi

Snapchat hisseleri rekor kırdı. 2017 yılında halka arz edilen Snapchat ilk defa böylesine bir sıçrama yaşadı.

9
0
Paylaş

2017 yılında halka arz edilen Facebook, Whatsapp ve Instagram rekabet etmeye çalışan Snapchat bu rekabette çok da başarılı olamamıştı. Son 2 çeyrektir hisselerinde düşüş yaşasa da 2018 yılının son çeyreğinde ayağa kalmayı başardı.

Snapchat gelirlerini yüzde 36 seviyelerinde arttırmayı başardı. Uçuşa geçen hisseler yüzde 25 seviyelerinde değer kazanmış oldu. Yıl başından bu yana ise yüzde 48 bir artış söz konusu oldu. 2 aylık süreçte Snapchat hisselerinin bu denli artması da hiç kimse tarafından beklenmiyordu.

Snapchat Kullanıcı Sayısı Sabit Kaldı

Hisselerin bu denli artış göstermesindeki ana nedenlerin başında var olan Snapchat kullanıcıları uygulamayı kullanmaya devam ediyor. Kullanıcı kaybı yaşamayan Snapchat böylelikle büyük değer kazandı.

Geçtiğimiz dönem günlük 186 milyon kullanıcısı olan Snapchat taban kullanıcısını korudu ve ilk defa bu denli bir büyüme yaşadı. Kullanıcı sayısı değişmese de gelirlerinde yaşanan büyük artış ile artık çok daha güçlü bir uygulama olmayı başardı. Snapchat Facebook, Whatsapp ve Instagram ile kıyasıya bir savaş içerisinde.

Şirket yetkilileri yaptıkları açıklamayla beraber 2019 yılında da düşüş beklemiyor. Hisse değerleri artış gösterir mi bilinmez ama Snapchat yetkilileri yılın ilk yarısında kullanıcı düşüşü konusunda kendilerinden son derece emin. 2017 yılında halka arz edilen hisselerin durumu ile şuankiler arasında devasa bir fark var. O an ki hisselere yatırım yapanlar ciddi bir gelir elde etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here