Sivas Cumhuriyet Üniversitesi 400 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alacak! İşe Alımlar Hangi Branşlarda Olacak Ve İş Başvurusu Nasıl Yapılacak?

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi tarafından bugün yayınlanan ilana göre çeşitli branşlarda toplam 400 sözleşmeli sağlık personeli işe alınacak. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi 400 sözleşmeli sağlık personeli işe alım şartlarını duyurdu. İş başvurusu nasıl yapılacak? İşe alımlar nasıl gerçekleştirilecek? Tüm detaylar haberimizin içeriğinde yer alıyor.

İŞ İLANLARI 02.06.2020 - 18:03 02.06.2020 - 18:03

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi tarafından bugün dikkat çeken bir iş ilanı yayınlandı. Gazetelerde resmi ilan kategorisinde yayınlanan iş ilanına göre 400 sözleşmeli sağlık personeli belirli şartlar çerçevesinde işe alınacak.

Üniversite hastanesinde görevlendirilecek olan sözleşmeli sağlık personellerinin alımı KPSS B grubu sınav sonuçlarına göre olacak. EN yüksekten en düşüğe doğru yapılacak olan sıralama ile işe girecekler belirlenecek. Herhangi bir yazılı sınav veya sözlü mülakat gerçekleştirilmeyecek.

SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HANGİ BRANŞLARDA ALIM YAPACAK

Sivas Cumhururiyet Üniversitesi tarafından yayınlanan 400 sözleşmeli sağlık personeli iş ilanında alım yapılacak branşlar ve bu branşların gerektirdiği özel şartlar açıklandı. Buna göre alım yapılacak olan branşlar ile alakalı olarak detaylar şu şekilde:

HEMŞİRE: 250 adet hemşire işe alınacak. Başvuru yapabilmek için fakültelerin veya yüksekokulların Hemşirelik Bölümü lisan mezunu olunması gerekiyor. İşe alınacakların yoğun bakım, dahiliye, cerrahi ve yenidoğan gibi servisler ve klinikler çalışmasına engel bir durumu olmamalı.

BİYOLOG: 2 adet biyolog işe alınacak. Bu kadroya başvuru yapacak adaylar Biyoloji Bölümü lisans programından mezun olmalı ve Mikrobiyoloji Anabilim Dalında yüksek lisans yapmış olmalı. Ayrıca Moleküler labaratuvarında en az 5 yıl çalışmış olduğunu belgelendirebilmeli. Bu süreler içerisinde de sigorta primi yatmış olmalı.

BİYOLOG: 1 adet biyolog işe alınacak. Bu kadroya başvurmak için Biyoloji Bölümü mezunu olmak yeterli olacak. Ancak Biyokimya labaratuvarında en az 5 yıl çalışmış olduğunu belgelendirebilmeli. Bu süreler içerisinde de sigorta primi yatmış olmalı

DİYETİSYEN: 3 adet diyetisyen işe alınacak. Bu kadroya başvuracak olan adaylar Beslenme ve Diyetetik Bölümü mazunu olmalılar. Ayrıca Obezite ve Diyabet Tedavisi üzerine eğitim aldıklarını belgelendirebilmeliler.

EBE: 5 adet ebe işe alınacak. Bu kadrolara başvurmak için Ebelik lisans programından mezun olunmalı. Ayrıca doğumhanede çalışmalaya engel teşkil edecek bir durumu bulunmamalı.

EBE: 5 adet ebe işe alınacak. Bu kadrolara başvurmak için Ebelik lisans programından mezun olunmalı.Ayrıca yataklı tedavi hizmeti sunan hastanelerin doğumhane ünitelerinde en az 5 yıl çalışmış olmalı ve bu süre kadar sigorta primi yatırılmış olmalı.

ECZACI: 5 adet eczacı işe alınacak. Bu kadrolara başvurmak için Eczacılık Fakültesi lisans programı mezunu olunmalı.

FİZYOTERAPİST: 3 adet fizyoterapist işe alınacak. Bu kadrolara başvurmak için Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon lisans programlarından birisinden mezun olunmalı.

FİZYOTERAPİST: 3 adet fizyoterapist işe alınacak. Bu kadrolara başvurmak için Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon lisans programlarından birisinden mezun olunmalı. Osteopati ve Skolyoz Manuel Terapisi sertifikalarına sahip olunmalı.

PSİKOLOG: 2 adet psikolog işe alınacak. Bu kadrolara başvurmak için Psikoloji lisans bölümü mezunu olunmalı.

RÖNTGEN TEKNİSYENİ: 5 adet röntgen teknisyeni işe alınacak. Bu kadrolara başvurmak için Radyoloji, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri önlisans programlarından birisnden mezun olunmalı.

SAĞLIK TEKNİKERİ: 96 adet sağlık teknikeri işe alınacak. Bu kadrolara başvurmak için ilgili önlisans bölümlerinden mezun olunmalı.

LABORANT: 5 adet laborant işe alınacak. Bu kadrolara başvurmak için Sağlık Labaratuvarı, Tıbbi Labaratuvar, Tıbbi Labaratuvar Teknikleri önlisans programlarından birisinden mezun olunmalı. Ayrıca en az iki yıl mikrobiyoloji laboratuvarında çalışılmış olmalı.

DİĞER SAĞLIK PERSONELİ: 15 adet diğer sağlık personeli kategorisinde işe alım yapılacak. Bu kadrolara başvurabilmek için Odyometri, Odiometri, Ergoterapi, Dil ve Konuşma Terapisi ve Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik prıgramlarının birisinden mezun olunmalı.

İŞ BAŞVURUSU GENEL ŞARTLARI

- 657 sayılı kanunun 48. maddesinde bulunan özellikleri taşımak

-2018 yılında yapılan KPSS'ye girmiş olmak

-Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emekli olmamak veya yaşlığı atlığı alıyor olmamak

-Askerlikle ilişiği bulunmamak

-Nöbet usulü çalışmaya engel teşkil edecek bir duruma sahip olmamak

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi 400 sözleşmeli sağlık personeli iş başvurusu http://personelbasvuru.cumhuriyet.edu.tr adresinden online olarak yapılacak. İstenen belgeler bu sistem üzerinden üniversiteye ulaştırılarak başvuru tamamlanacak. Bir kişi sadece bir kadro için başvurabilecek. Aynı kişinin daha fazla kadro için başvuru yapmasına imkan tanınmayacak. KPSS puanı tutmayan adaylar ÖSYM'den eş zamanlı olarak alınacak puanlar nedeniyle başvurularını tamamlayamayacaklar. Başvurular Personel Daire Başkanlığı tarafından kontrol edilecek ve ilanda yer alan şartları taşımayan kişilerin başvuruları reddedilecek. Onaylandı ibaresini başvuru işleminde görmeyenlerin iş başvuruları yapılmamış sayılacak. Şahsen ya da posta yoluyla iş başvurusu kabul edilmeyecek.

isbilgisi.com