Ana Sayfa EKONOMİ Şirketler Kurup Halde Çalışanları İşsiz Bırakacaklar

Şirketler Kurup Halde Çalışanları İşsiz Bırakacaklar

Giresun toptancı hali meyve ve sebze komisyoncuları Derneği Başkanı Aydın şirketler kurarak halde çalışan insanları işsiz bırakmak istedikleri söyledi.

6
0
Paylaş

Giresun toptancı hali meyve ve sebze komisyoncuları Derneği Başkanı Aydın konuşulan Yeni Hal Yasası ile ilgili çok önemli açıklamalar yaptı. Başkan Aydın Karakuş yeni yasaya itiraz etti. “Yeni yasanın fiyatları düşürmeyeceğini savunurken şirketler kurarak hal esnafını devre dışı bırakmaya çalışıyorlar.”sadece halde çalışan binlerce insan işsiz kalacaktır yeni şirketlerin kurulması demek tekelleşme konusunda atılan en büyük adım olacaktır.”

Tekelleşme Olacak

Aydın Karakuş yeni Hal Yasası çalışmalarını değerlendirerek sebze ve meyve fiyatlarının Arz talep şeklinde üretim bölgelerine göre komisyoncular tarafından belirlendiğini bunların ortadan kaldırılmadığı sürece Türkiye’de bu alanda değişen çok şey olmayacağını söyledi. “Yeni Hal Yasası üretimi artırmayacak diyen karakuş yine üreticinin ürettiği kadar sebze ve meyve satışı yapılacak. Fiyatlar arz ve talebe bağlı biz hal esnafları olarak komisyonculardan sebze ve meyve temin ediyoruz üretici bölgelerindeki komisyoncuları aradan kaldırmadan sebze ve meyve fiyatlarında gerçek indirimlerin olmayacağını düşünüyoruz asıl fiyatları belirleyen kişiler komisyoncular olmuştur.”

Yoksa yeni hal yasasında şirketler kurarak hal esnafını devre dışı bırakmak ve binlerce insanın işsiz kalmasını sağlamaktan başka öteye gidecek bir şey yoktur.”  sadece halde çalışan insanlar işsiz kalacak. Ayrıca tekelleşme söz konusu olacak ve bunun da sebze ve meyve fiyatlarına indirim konusunda bir yardımı olmayacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here