Ana Sayfa GÜNDEM Sıla Amerikan Basınında Haber Oldu

Sıla Amerikan Basınında Haber Oldu

Sıla eski sevgilisi Ahmet Kural’dan şiddet gördüğü yönündeki haberlerle ABD de gündem oldu.

9
0
Paylaş

Geçtiğimiz aylarda sevgilisi Ahmet Kural’dan şiddet gördüğünden dolayı mahkemelik olan ünlü şarkıcı Sıla Gençoğu dünya basınına oturdu.

Şarkıcı Sıla Gençoğlu ile Ahmet Kural’ın arasındaki kavga ülkemizin gündemine oturduğu gibi aynı zamanda dünya gündemine de oturmuş durumda. Sıla geçtiğimiz aylarda sevgili Ahmet Kural’dan şiddet gördüğünü iddia etmişti. Bu yüzden Ekim ayında dava açtı. Bu durum ise Amerika’nın en fazla okunan gazetelerinden birisi olan Washington Post’ta haber oldu.

Aile İçi Şiddete Son Verebilmek İçin Konuştu

Sıla, Türkiye’deki aile içi şiddete son erebilmek için suskunluğunu bozarak kendi hikayesini anlattı. Gazetede yer alan makalenin içeriğinde ise ülkemizdeki kadına karşı şiddet vakalarının artış göstermesi değerlendirildi.

Gazetede Sıla’nın kariyerini riske atma pahasına açtığı davanın Türk kadınlarının şiddet görmeleri halinde sessiz kalmaması noktasında örnek bir hareket olduğunu belirtti.

Sıla – Ahmet Kural Kavgası

Sıla, Ekim ayında Ahmet Kural’ın kendisine karşı şiddet uyguladığı yönde ifade vererek Ahmet Kural’dan şikayetçi olmuştu. Daha sonrasında ise Ahmet Kural’ın komşularından birisi Kural’ın Sıla’ya şiddet uyguladığına dair tanılık yaptı.

Ahmet Kural ise Sıla lehinde tanıklık yapmakta olan komşusundan, kendisinin öyle bir komşusu olmadığını belirterek şikayetçi oldu. Mahkeme ise Ahmet Kural’a yalancı tanıklık davasında takipsizlik kararı verdi.

Sıla’nın Ahmet Kural’a açmış olduğu dava ise henüz sonuçlanmadı davanın nasıl sonuçlanacağı ise herkes tarafından merak edilen noktalardan birisidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here