Pandemi günlerinin başlangıcından bu yana pek çok sıkıntı ile karşı karşıya kalan otomotiv sanayisi, ilk olarak tedarik zincirinde yaşanan aksamalarda kaynaklı olarak fiyat artışına gitmişti. Gerçekleştirilen fiyat artışı sonrasında hem birinci el hem de ikinci el araç piyasasını yükselirken; araçların fiyatları fahiş seviyelerde arttı. Başlayan Rusya ve Ukrayna savaşı otomotiv sanayisinin ikinci krizi olan çip krizini beraberinde getirdi. Çip krizinin ardından liste fiyatları bir kez daha artan araçlar ile ilgili kampanyalar ise, dünyaca ünlü otomobil markalarından arka arkaya gelmeye başladı.

Yaşanan tedarik sıkıntıları ve çip krizine Türkiye’de eklenen yüksek Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) tutarları, Türkiye’deki otomobil fiyatlarının tamamını 400 bin TL’nin üzerine çıkardı. Bununla birlikte yapılan son araştırmaya göre, Türkiye’de satışta olan araçlardan 400 bin TL’nin altında olan yani ilk ÖTV diliminde bulunan sadece dört araç kaldı. Liste fiyatlarını eylül ayı itibariyle bir kez daha güncelleyen otomobil markalarından ilk indirim hamlesi Renault’tan geldi. Clio modellerinde fiyatları düşüren Renault, 400 bin TL’nin altında bir satış fiyatı verdi. 

RENAULT, CLIO MODELLERİNİ 399.400 TL’DEN BAŞLAYAN AVANTAJLI FİYATLARLA SATIŞA KOYDU

sifir-arac-almak-isteyenleri-ilgilendiriyor-renault-fiyatlari-dusurdu-clio-icin-indirim-yapti- (2)

Şimdilerde kendi kurduğu finans kuruluşundan otomobil alacaklara faizsiz ve düşük faizli gibi kredi kullanma seçeneği de sunan Renault, var olan kampanyaları arasına bir yenisini daha ekledi. Renault’un yeni kampanyası kapsamında Clio modellerinde indirime gittiği öğrenildi. Kampanyasına ilişkin bir duyuru gerçekleştiren Renault, sınırlı sayıdaki 2022 Model Yılı Clio Joy 1.0 SCe 65 bg otomobillerin 399.400 TL’den başlayan fiyatlar ile satılacağını duyurdu. Bu fiyatın perakende satın alım fiyatı olduğuna dikkat çeken Renault, kasko ve trafik sigortasının fiyata dahil olmadığını vurguladı. 

Bu fiyat stok yaptırır! Finish Bulaşık Makinesi Tableti Hepsi 1 Arada 50'li 29.95 TL'ye en ucuz A101'de Bu fiyat stok yaptırır! Finish Bulaşık Makinesi Tableti Hepsi 1 Arada 50'li 29.95 TL'ye en ucuz A101'de

RENAULT, CLİO MODELİNİN KAMPANYASINA İLİŞKİN DETAYLI AÇIKLAMA GERÇEKLEŞTİRDİ

Gerçekleştirdiği kampanya kapsamında satışa sunduğu 2022 model Clio’ya ilişkin detaylı bir bilgi veren Renault, kampanyanın 31 Ekim 2022 tarihine kadar geçerli olacağını belirtti. Ayrıntılı bilgi için müşterilerinin Renault bayilerine bekleyen marka, aynı zamanda Clio modelinin teknik özelliklerine ilişkin de bir duyuru yayınladı. Renault’un Clio’nun karbon salınımı ve yakıt tüketimini kamuoyuna bildirdiği duyurunun ilgili bölümünde; “Clio’nun ortalama CO2 salımı 111 – 113 g/km; yakıt tüketimi 4,9 – 5,0 lt/100km aralığındadır. Model üzerinde gösterilen aksesuarlar farklılık gösterebilir” ifadeleri yer aldı.