Sıfır araç alacaklar yaşadı! Hyundai modellerinde 390 bin TL indirim var: Sıfır araç satın alacaklar bu haberi duyunca çok sevinecek. Hyundai Kona Electiric ve IONIQ 5 ile Türkiye'de satışta olan Hyundai ÖTV matrah limitlerinin artırılması ile fiyatlarında güncellemeye gitti. Buna göre Hyundai bazı elektrikli modellerinde 390 bin TL'ye varan indirim yaptı. 

Tapusu olan buraya! Hekesi ilgilendiren açıklama Tapusu olan buraya! Hekesi ilgilendiren açıklama

Elektrikli otomobil fiyatlarında yüzde 10'luk ÖTV matrah limiti gücü 160 kW'ye kadar olan araç modellerinde 1 milyon 250 bin TL'ye çıkırılmış oldu. Yapılan bu arttırım ile araç üreticileri de yeni elektrikli araç fiyat listelerini tek tek açıklamaya başladılar. 

HYUNDAİ ELEKTRİKLİ MODELLERDE 390 BİN TL'YE VARAN İNDİRİM

Türkiye'de elektrikli otomobil satışlarında en önde gelen otomobil markası Hyundai Mart ayının girilmesiyle birlikte elektrikli otomobil fiyatlarını açıkladı.

Buna göre Kona Electric ve IONIQ 5 ile Türkiye pazarında yeri olan Hyundai fiyatları güncellendi. Yapılan güncelleme ile birlikte bazı versiyonlara 390 bin TL'ye varan indirim yapıldı. 

Hyundai tarafından yayınlanan indirimli fiyatlar yukarıdaki tabloda yerini almıştır. Buna göre yeni elektrikli araç ÖTV matrah güncellenmesi ile birlikte Kona Electric'in tüm versiyonlarında yüzde 10'luk bir indirim yapılmış oldu. IONIW5 'te ise 125 kW'lık versiyonunda ise vergi oranı yüzde 40'tan yüzde 10' düşmüş oldu. 

Bunların yanı sıra Hyundai Kona Electric’in giriş versiyonunu 1 milyon 192 bin TL’lik fiyatı artık 937 bin 167 TL'ye düşmüş oldu.

 Yapılan bu indirim ile birlikte söz konusu modelde 250 bin TL'den daha fazla bir indirim yapılmış olduğu dikkat çekti. Kona modelinin en pahalı olan versiyonunda ise 300 bin TL'ye kadar indirim yapıldı.