Meteoroloji Genel Müdürlüğü bir son dakika açıklaması yaparak hafta sonu hava durumu raporunu yayınladı. Buna göre yurdun güney ve batı bölgelerinde parçalı ve çok bulutlu bir hava hakim olacak. Sağanak yağış bazı illerde hayatı olumsuz etkileyecek. Bölge bölge hava durumu değerlendirmesi yapan Meteoroloji'nin hava tahminlerinin ayrıntıları haberimizin devamında yer alıyor.

12 İLE ŞİDDETLİ SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI!

Meteoroloji'ye göre İzmir, Aydın, Muğla, Balıkesir, Kahramanmaraş, Gaziantep, Kilis, Malatya, Tunceli, Osmaniye, Adıyaman ve Çanakkale'de bu hafta sonu yer yer şiddetli sağanak yağışlar meydana gelecek. Ege kıyılarında sağanak yağışlar daha çok Pazar günü hayatı olumsuz etkileyecek. Diğer sayılan illerde ise sağanak yağışlar tüm hafta sonu devam edecek.

Buzlanma ve don uyarısında da bulunan Meteoroloji, iç ve doğu bölgelerind eyaşayan vatandaşları uyardı. Bu bölgelerde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olaylarının meydana gelebileceği bildirildi. Özellikle sürücülerin gizli buzlanma nedeniyle olumsuzluk yaşamamaları için dikkatli olmaları istendi.

SICAKLIKLAR MEVSİM NORMALLERİNİN ÜZERİNDE OLACAK!

Hava sıcaklıkları hakkında da bilgi veren Meteoroloji Genel Müdürlüğü, sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi olayının tüm hafta sonu devam edeceğini açıkladı. Sıcaklıklarda herhangi bir düşüş gerçekleşmeyecek.

isbilgisi.com