Türkiye emlak piyasasında bir hareketlenme yaşanmaya başlarken Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından basın kuruluşlarında bir ihale ilanı yayınlandı. Yayınlanan ilana göre mülkiyeti SGK'ya ait olan ve Tekirdağ'ın turistik ilçelerinden Marmaraereğlisi'nde bulunan bir otel ihale ile satışa çıkarıldı.

İstanbul'a oldukça yakın bir mesafede bulunan ve doğal güzellikleri ile turizm konusunda son dönemlerde gelişme kaydeden Maramaraereğlisi'nde satışa çıkarılan otele yoğun bir ilgi olması bekleniyor.

4 MİLYON TL DEĞER BİÇİLDİ

Kıymet tespit çalışmalarının sonucuna göre ihaleyle satılacak otelin 4 Milyon TL'lik bir değeri bulunuyor. 11 Haziran'da yapılacak olan ihale Ankara'da bulunan Sosyal Güvenlik Kurumu İnşaat ve Emlak Daire Başkanlığı'nda gerçekleştirilecek.

200 BİN TL TEMİNAT

SGK tarafından satışa çıkarılan otelin ihalesine katılmak isteyenler 150 TL'lik şartname bedelini ve 200 Bin TL'lik teminat ücretini belirtilen banka hesaplarına yatırmak zorundalar.

7431 metrekarelik açık alana sahip olan otelin yeni sahibi veya sahipleri açık artırma usulü ile yapılacak ihale neticesinde belli olacak.

isbilgisi.com