Dün yapılan görüşmeler sonucunda EYT Mecliste kabul edildi. Emeklilikte yaşa takılan vatandaşların herhangi bir şekilde yaş sıkıntısı olmadan kolay bir şekilde emekli olabileceğinin açıklanmasının hemen ardından ise başvuruların ne zaman başlayacağı konusunda merak edilenler de artmıştı. Kararın Resmi Gazete'de yayımlanması gerekirken bir yandan da SGK'ya konu hakkında talepler de bir bir iletilmeye başlandı. 

SGK AÇIKLAMA YAPTI!

Kanun her ne kadar Mecliste onaylansa da henüz Resmi Gazete'de yayımlanmaması nedeni ile başvurular hakkında herhangi bir şekilde gelişmenin yaşanamayacağı konusunda bugün SGK tarafından açıklama yapıldı. Taleplerin artması nedeni ile yapılan açıklama şu şekildeydi; 

Tapusu olan buraya! Hekesi ilgilendiren açıklama Tapusu olan buraya! Hekesi ilgilendiren açıklama

"Konuya ilişkin kanun Resmi Gazete'de yayımlanıp yürürlüğe girmeden yapılan bu taleplere istinaden Kurumumuzca aylık bağlama işlemi yapılması yasal olarak mümkün değildir. Tüm süreçler tamamlanıp Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdikten sonra Kurumumuzdan aylık talebinde bulunulması halinde aylık bağlama işlemleri en kısa sürede sonuçlandırılacaktır."

Bugün Bakan Bilgin tarafından yapılan açıklama ile birlikte ise EYT'li vatandaşların maaşlarını Nisan ayından itibaren alabilecekleri öğrenilmiş oldu.