SGK Bağkur Saç Ekimini Karşılar Mı 2021?

Saç ekimi, estetik bir operasyon olduğundan dolayı genellikle SGK tarafından karşılanmayan bir işlem olmakla birlikte bazı durumlarda karşılanmaktadır.

SOSYAL GÜVENLİK 14.05.2021 - 18:42 14.05.2021 - 18:42

Genellikle erkekler tarafından tercih edilen bir uygulama olan saç ekimi SGK veya Bağ-Kurtarafından karşılanır mı en çok çok merak edilen sorulardan biridir. Saç ekim operasyonunu isterseniz özel bir hastanede isterseniz klinikte yaptırın, bu operasyon estetik operasyon dahilinde ele alınmaktadır. Bundan dolayı zorunluluk olarak düşünülmez ve keyfi bir estetik uygulaması olarak ele alınabilir. Görsel memnuniyetsizlikten kaynaklanan bir işlem olmakla birlikte estetik operasyon dahilinde ele alınmaktadır. Bu yüzden saç ekimi diğer estetik uygulamalarda olduğu gibi SGK tarafından karşılanmamaktadır.

Bağ-Kur Saç Ekimini Karşılar mı?

SGK için geçerli olan durum Bağ-kur içinde geçerlidir. Bu işlemler estetik operasyon olarak ele alındığından dolayı Bağ-kur tarafından karşılanmaz. Fakat bazı durumlarda saç ektirme SGK veya Bağ-kur tarafından karşılanabilmektedir. Devlet hastanesi tarafından öne sürülen şartların yerinde olması nedeniyle saç ekimi, SGK veya Bağ-kur tarafından karşılanabilir. Fakat yine her başvuran kişinin talebine olumlu dönüş yapılamamaktadır. İşlemi devlet hastanesinde yaptırmanız ve bekleme sıranızın gelmiş olması burada önemlidir.

Devlet Hastanesinde Saç Ekimi Yaptırmak Mümkün mü?

Günümüzde sıklıkla uygulanan estetik uygulamalardan birisi olan saç ekimi, mutlaka profesyonel olarak alınması gereken bir hizmettir. Birçok özel estetik merkezi tarafından verilmesine karşın özel hastanelerde ve devlet hastanelerinde de bu hizmet verilmektedir. Birçok devlet hastanesinde saç ekimi uygulamaları yapılmasa dahi bu konuda tercih edebileceğiniz devlet hastaneleri de bulunmaktadır. Fakat devlet hastanelerinde randevu sistemi çok yoğun olarak çalışmaktadır. Birçok devlet hastanesinde bu uygulama olmamasından dolayı yoğun bir randevu trafiği yaşanmaktadır.

Devlet hastanelerinde yapılan saç ekim operasyonları isteyen herkese yapılmamaktadır. Burada cerrahın uygulamayı yapmak için gereksinim duyması son derece önemlidir. Bu yüzden kişiler uzun süre bekleseler dahi olumlu geri dönüş alamayabilirler. Devlet hastanesinde saç ekimiyaptırmak için gerekli prosedürleri takip etmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda yalnızca devlet hastanelerinde yapılan saç ekim uygulamaları SGK ya da Bağ-kur tarafından karşılanmaktadır.