Ana Sayfa EKONOMİ Sevgililer Günü Maliyetli Geçecek

Sevgililer Günü Maliyetli Geçecek

Sevgililer günü cep yakacak. Akdeniz de seraların zarar görmesinden dolayı 2019 yılı sevgililer gününde çiçek fiyatları artış gösterecek.

6
0
Paylaş

Sevgililer gününe çok az gün kaldı. Akdeniz Bölgesi’nde yaşanan hortum ve sel sularının seralara zarar vermesi nedeniyle Sevgililer Günü’nde çiçek satış fiyatlarının çok daha fazla olması bekleniyor.

14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle çiçekçilerde olağan bir hareketlilik başladı. Bu yıl Akdeniz Bölgesi’nde yaşanan hortum ve seralara su basması nedeni ile birçok sera zarar gördü. Elbette bundan çiçek fiyatları da etkilenecek. Toptan çiçek satan İsmail Baltacı “çiçek fiyatlarının da tıpkı sebze ve meyve fiyatları gibi artış göstereceğini söyledi. Daha önce tanesi 2 liraya toptan fiyata satılan Gül’ün bu yıl 5 liraya kadar satıldığını söyleyen İsmail Baltacı önümüzdeki günlerde sevgililer gününün de yaklaşması ile beraber çiçek fiyatlarında bekleneni çok daha üstünde artışlar söz konusu olacak.”

Sevgililer günü nedeniyle taleplere yetişmekte zorlandıklarını söyleyen Baltacı koli ile gelen gülleri burada kovalara dibine su doldurarak servis araçlarımıza sevk ediyoruz. Şu anda çiçekleri çok fazla talep var talepleri yetiştirmek için ekstra mesailer yapıyoruz. “

Dört beş aydır çiçek taleplerinin son derece düştüğünü söyleyen Baltacı satışların yükselmesi için umutlarını sevgililer gününe bağladıklarını söylemişti.

Sevgililer Günü’nde çiçek talepleri yoğun olsa da bu yıl artan fiyatlarla beraber özellikle erkeklerin ceplerinin biraz zorlanacağını söylemekte yarar var. Geçen yıla oranla çiçek fiyatları ve özellikle gül fiyatları sevgililer gününde çok daha fazla artacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here