Ana Sayfa DÜNYA Sembolleri Karıştırdı Kendi Partisi Yerine Yanlış Oy Attı

Sembolleri Karıştırdı Kendi Partisi Yerine Yanlış Oy Attı

Hintli bir seçmen kendi partisi yerine yanlışlıkla başka partiye oy attığı için bilerek elini kesti.

68
0
Paylaş

Hindistan’da bir seçmen sembolleri karıştırarak kendi partisi yerine yanlışlıkla iktidar partisine oy verdiğini fark edince işaret parmağını kesti. 11 Nisan’da gerçekleştirilen seçimlerde Pawan Kumar Hindistanlı Seçmen oy kullanmak için sandığa gitti.

Birden fazla parti sembolünün olması nedeniyle kafası karışan seçmenin iktidarda yer alan milliyetçi Parti Hindistan Halk Partisi’ne (BJP) oy verdi. Elde edilen bilgilere göre 25 yaşındaki seçmen sol elinin 1 parmağı kesilmiş şekilde bir video çekti.

25 yaşında genç yapmış olduğu açıklamada “fil için oy kullanmak istedim. Ancak yanlışlıkla çiçeğe verdim. Bu hata için de parmağımı bilerek kestim.” kendisine çiçeği oy vermesi yönünde baskı yapılıp yapılmadığı yönündeki soruya da hayır yanıtını veren 25 yaşındaki seçmenin sembolleri karıştırarak böyle bir hata yaptığı duyuruldu.

Hindistan’da 11 Nisan’da başlayan parlamento seçimlerinin ilk ayağı tamamlandı Hindistan seçim Komisyonu ilk aşamada 18 eyalet ve  “Birlik Toprağı” adı verilen 2 özel yönetim bölgesinde 100 milyon vatandaşın oy kullanmasını sağladı.

142milyon kayıtlı seçmenin bulunduğu Hindistan’da seçimlere katılım oranı ise yüzde yetmiş olarak açıklandı. İlk aşamasını tamamlanmasının ardından Genel seçimlerde 18, 23, 29 Nisan ile 6, 12 ve 19 Mayıs tarihlerinde oy kullanılacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here