Selçuk Bayraktar Sert Çıktı: "Ekrem İmamoğlu Yalanlamazsa Anlaşmayı Feshederiz!"

T3 Vakfı'nın İstanbul Büyükşehir Belediyesinden bağış ve tahsis aldığı yönündeki iddialara Baykar Teknik Müdürü ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar cevap verdi. İddiaları yalanlayan Bayraktar, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na da seslenerek iddiaları tekzip etmesini istedi.

İŞ DÜNYASI 04.05.2020 - 16:42 04.05.2020 - 16:42

Baykar Teknik Müdürü ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, bir süre önce CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba'nın vakıfları hakkında ortaya attığı iddiaya sert çıktı.

Veli Ağbaba'nın iddiasına göre İstanbul Büyükşehir Belediyesinden T3 Vakfı'na 41 trilyon liralık destek verildi.

Bu iddiaya T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar sosyal medya hesabından yanıt verdi. Bayraktar açıklamasında, “Asla Milli Teknoloji Hamlesi yolundan dönmeyeceğiz. Kesinlikle öğrencilerimizi, gençlerimizi kaderlerine bırakmayacağız. Ahlaksızca atılan iftiralara da göz yummayacağız.” dedi.

Selçuk Bayrak'tar açıklamasının devamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu'na da seslenerek, “Ekrem İmamoğlu bu şahsın iftiralarını tekzip etmezseniz Deneyap'lara ilişkin protokolü T3 Vakfı adına tek taraflı olarak feshedeceğiz.” ifadelerini kullandı.

İddialara karşı oldukça sert tavır takınan Selçuk Bayraktar, “Biz kimseden ne bir kuruş bağış ne de bir metre kare yer almadık. Tüm projelere emek ve para veriyoruz. Bunu da sürdüreceğiz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni 11 aydır CHP yönetiyor. Belediyeye ait 11 kültür merkezinde Deneyap'lar açık. Bize madem bağış yapıldı, haksız imkanlar sağlandı neden hala kapamıyorsunuz Deneyap'ları. Ekrem İmamoğlu bu alçak yalanı tekzip etmezse biz gerekeni yapacağız ve sözleşmeyi tek taraflı feshedeceğiz. Gençlerimize ücretsiz mekan sağlayacak binlerce gönüllümüz var. Biz kimseyi ne mağdur ne de açıkta bırakırız. Alçak saldırılara boyun eğmeyeceğiz.” şeklinde konuştu.

isbilgisi.com