Sektör Uzmanından Çok Çarpıcı Altın Tahmini: Gram Altın 430 TL'ye Çıkabilir!

Altın piyasası hakkında yapılan tahminlere son günlerde daha çok değer verilmeye başlandı. Bu nedenle sektör uzmanlarının öngörüleri yatırım yapmak isteyenlere yol gösterici olmaya devam ediyor. Adana Kuyumcular Odası Başkanı Oğuz Başman da altın fiyatları hakkındaki tahminlerini açıkladı. Başman'a göre dolar kuruna bağlı olarak altın fiyatları 430 TL'ye kadar çıkabilir.

EKONOMİ 21.05.2020 - 13:06 21.05.2020 - 13:06

Son dönemlerin parlayan yıldızı altın piyasası hakkında vatandaşlar gereken araştırmayı yaptıktan sonra yatırım kararı vermeye başladılar. Bu nedenle altına yatırım yapmak isteyenler sektör uzmanlarının tahminlerine göre hareket etmeyi tercih ediyorlar.

Altın piyasasında koronavirüs sürecinde çok değişken bir fiyatlama hakim oldu. Koronavirüs sonrasına doğru ilerlenen bir dönemde altın fiyatlarının ne şekilde yön alacağı kestirelemiyor. Kanu hakkında açıklama yapan Adana Kuyumcular Odası Başkanı Oğuz Başman, sektördeki gelişmeleri ve gelecek günlere dair tahminlerini paylaştı.

GRAM ALTIN EN FAZLA 350 TL'YE DÜŞER

Altın fiyatlarının dolar kuru ile bağlantılı olduğunu söyleyen Başman, “Altın fiyatları koronavirüs döneminde dolar ile birlikte hareket etti. Ancak bundan sonra dolar düşse dahi artık altın koronavirüs öncesi fiyatlara çekilmez. Gram altının en çok düşeceği nokta 350 TL olur ve onun ağağısını kesinlikle görmez.” dedi.

GRAM ALTIN 430 TL'YE ÇIKABİLİR

Altının yükselme ihtimali üzerine de beyanatta bulunan Başman, “Doların bu süreçte yükselmesi altın fiyatlarında tetikleyici bir rol üstlenmesini getirebilir. Tahminlerimize göre dolar kurunda artış meydana gelirse gram altının fiyatı 430 TL'ye kadar çıkabilir. Yatırımcılar bu uyarıyı dikkate alırlarsa bu zor dönemde büyük zararlarla karşılaşmazlar.” ifadelerini kullandı.

isbilgisi.com