Türkiye'de normalleşme sürecinin ilk ciddi adımı 1 Haziran'dan itibaren atılmaya başlanacak. Koronavirüs salgını nedeniyle yaklaşık 2,5 aydır kapalı olan bazı işletmeler 1 Haziran'dan itibaren yeniden faaliyete geçecekler. Restoranlar, lokantalar, kafeler, kıraathaneler gibi işletmeler kapılarını yeniden açacaklar.

Yeniden faaliyete geçecek olan işletmelerin yeni dönemin başlangıcında nakit ihtiyaçları oluşacak. Bu nedenle sıkıntıya düşen esnaf ve işletmeler çareyi bankalardan kredi olarak bu geçiş süreci sorunlarını atlatmakta buluyorlar.

ESNAFIM PAKETİ İMDADA YETİŞTİ

Esnaf ve işletmeler uygun kredi bulabilmek için bankaların kapısını aşındırmaya başladılar. En uygun krediyi bulmak isteyen esnaf ve işletmeler için Şekerbakn'tan güzel bir haber geldi. Şekerbank tarafından yapılan yeni kredi kampanyası “Esnafım Paketi” adeta esnafların ve işletmelerin imdadına yetişti.

Şekerbank'ın “Esnafım Paketi” kampanyasından yararlanan müşteriler 45.000 TL'ye kadat kredi kullanabiliyorlar. Yüzde 0,79'dan başlayan faizlerle kredi kullanan müşteriler kredi vadesine göre faiz farklılaşmasıyla karşılaşabiliyorlar. Buna göre 3-12 ay arasında vadeli kredi için yüzde 0,79, 13-24 ay arası vadeli kredi için yüzde0,89, 25-36 ay vadeli kredi için yüzde 0,99 ve 37-60 ay vadeli kredi için yüzde 1,09 faiz oranları uygulanıyor.

YILDA BİR DEFA KREDİ ERTELEME İMKANI

Şekerbank'ın yeni kredi kampanyasının başka avantajları da bulunuyor. Buna göre kredi kullanan müşteriler 3 ay taksit erteleme seçeneğini kullanıp geri ödemelere 3 ay sonra başlayabiliyorlar. Kredilerini düzenli ödeyen müşteriler yılda bir defa taksit erteleyebiliyorlar.

“Esnafım Paketi” kampanyasından yararlanan esnaf ve işletmelere şekerbank'ın avantajlı ürünlerinden olan ve kredi kartı ile banka kartını birleştiren 5.000 TL limitli Üreten Kart bir yıl boyunca ücretsiz veriliyor.

isbilgisi.com