Koronavirüs salgını süresince en çok çalışan kesimlerden birisi de eczacılar oldu. Her an tehlike altında olan ve salgına karşı gece gündüz çalışan eczacıları Şekerbank unutmadı. Banka bir süredir özel bir finansal destek paketi üzerinde çalışıyordu. Türk Eczacılar Birliği ile yapılan karşılıklı anlaşma sonrasında sadece eczacıların yararlanabileceği, uygun avantajları olan finansal destek paketini açıkladı.

Eczacılara Özel Kredi Paketinde Neler Var?

Yapılan işbirliği sonrasında bankadan eczacılar tarafından alınan hiçbir kredi paketinden masraf ücreti alınmamasına karar verildi. Bu süreçte bankaya olan kredi ve kredi kartı taksitleri istemeleri halinde 3 aya kadar sorunsuz bir şekilde ertelenebilecek.

Erteleme fırsatı içerisinde 12 aya kadar devam eden vadelerde yüzde 0.99 olmak üzere, 12 ay üzerindeki vadelerde ise yüzde 1.09 oranında faiz seçeneği sunulacak. Eczacılar için sunulan avantajlı faiz oranları 8 Haziran 2020 tarihinde sona erecek.

Eczacılara özel olarak tanımlanan finansal destek paketi için, Şekerbank Perakende ve Tarım  Bankacılığı Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Tuğbay Kumoğlu açıklamalarda bulundu:

‘Şekerbank olarak her zaman sorumlu bir bankacılık anlayışı benimsedik. Türkiye’nin koronavirüs salgını nedeniyle yaşadığı zor günlerde her zaman yanındayız. Müşterilerimizi ekonomik açıdan sıkıntı yaşanabileceği bu günlerde desteklemeye devam edeceğiz. Bu süreçte Türk Eczacılar Birliği ile yeni bir iş birliğine imza attık. Bu zor ve stresli günlerde eczacılara destek olmaktan, onlar için özel bir hizmet sunmaktan mutlu olacağız. Şekerbank ailesi olarak bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de her zaman müşterilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz’ dedi.