Şehirlerarası Otobüs Yolculuklarında Yeni Dönem Başlıyor! Artık Yeme İçme Dönemi Sona Eriyor

Altyapı ve Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından yapılan açıklamaların ardından otobüs yolculuklarında yeni dönemin başlayacağı açıklandı. Salgına karşı otobüslerde ikram dönemi kalkıyor.

EKONOMİ 23.06.2020 - 16:15 23.06.2020 - 16:15

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılan yeni düzenlemeler sonrasında karayolu taşımacılığı için birtakım değişikliklerin yapıldığı açıklandı. Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından konu hakkında yeni düzenlemelere ilişkin açıklamalarda bulundu.

Salgın sonrasında seyahat yasağının kalkmasının ardından şehirler arası otobüs yolculukları yeniden başlamış oldu. Bu süreçte hala tereddütler yaşanırken salgına karşı önlemler artırılmaya devam ediyor. Özellikle salgında ikinci dalga iddialarının yeniden gündeme gelmesinin ardından yeni düzenlemeler yapılmaya devam ediyor.

Otobüslerde İkramlar Kaldırılıyor!

Yeni dönemlerde otobüslerde sıcak ikramların verilmesine bir süre boyunca izin verilmeyecek. Alınan tedbirlerin hassasiyetle devam ettirilmesi için denetimler ve mücadeleler devam edecek. Taşımacılık sürecinde yetki belgeleri için 6 ay sürenin verilmesine karar verildi.

Otobüslerde uzun süreli yolculuklarda verilecek ikramların ise paketli olmasına dikkat edilecek. Otobüslerde aralıklı oturma sisteminin de son derece önemli olduğu ve hassasiyetle devam ettirileceğinin altı çizildi.

Şehirler arası yolculuklara çıkmadan önce HES kodunun alınması ise uzun bir süre daha salgına karşı koruma sağlamak için mecburi olarak devam edecek.

isbilgisi.com