Şehirler Arası Otobüs Bilet Fiyatlarına İndirim Uygulandı! İşte Bazı Güzergahların Yeni Fiyatları!

Şehirler arası otobüs bilet fiyatlarında Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılan son fiyat düzenlemesi ile otobüs bilet fiyatlarındaki gerilemeler vatandaşlara yansıdı. Otobüs bilet fiyatlarına ne kadar indirim yapıldı. Yeni otobüs bilet fiyatları kaç TL oldu?

EKONOMİ 16.06.2020 - 14:45 16.06.2020 - 14:45

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, koronavirüs sürecinin en çok tartışılan konularından olan şehirler arası otobüs bilet fiyatları ile alakalı olarak son bir düzenleme yaptı. Geçtiğimiz hafta Resmi Gazete'de yayımlanan tebliğ gereği belirtilen inidirimler fiyatlara yansıdı. Şehirler arası otobüslerle yolculuk yapmak isteyen vatandaşlar artık yeni tarifeden biletlerini satın alabiliyorlar.

YÜZDE 20 İLE YÜZDE 40 ARASI İNDİRİM

Son fiyat tarifesi değişikliği ile şehirler arası otobüs bilet fiyatlarında yüzde 20 ile yüzde 40 arasında indirimler yapıldı. Aynı aileden bireylerin yan yana seyahat edebildikleri son düzenleme ile otobüslerde yolcu kapasiteleri de artarak maliyetler düştü.

BAZI GÜZERGAHLARIN YENİ FİYATLARI

Güncel fiyatlara göre bazı güzergahların yeni tarifesi şu şekilde oluştu:

İstanbul – Ankara: 120 TL

İstanbul – İzmir: 125 TL

İstanbul – Antalya: 150 TL

İstanbul – Van: 200 TL

İstanbul – Trabzon: 200 TL

Ankara – İzmir: 110 TL

Ankara – Antalya: 110 TL

İstanbul - Diyarbakır: 250 TL

İstanbul - Adana: 150 TL

İstanbul - Bursa: 90 TL

HEM YOLCULAR HEM FİRMALAR MEMNUN

Şehirler arası otobüs bilet fiyatları ile alakalı olarak yapılan düzenlenemeden hem vatandaşlar hem de otobüs firmaları memnun kaldılar. Vatandaşlar fiyatların cuzlanaması ile daha uygun bir bedelle seyahat edebilme imkanına kavuştular. Otobüs firmaları ise koronavirüs sürecinde bozulan işlerini toparlamak için yolcu kapasitesinin artmasıyla sektörün canlanma yoluna girmesinden dolayı yeni fiyat tarifesinden memnun oldular.

isbilgisi.com