Türkiye'nin ünlü sanatçıları yılbaşı programında milyonlarca vatandaşı Star TV'de yayınlanan ve sunuculuğunu İbrahim Tatlıses'in yaptığı İbo Show programına kilitledi. Çok yüksek bir reyting oranı alan programdan ise yeni bir polemik ortaya çıktı. Programda İbrahim Tatlıses, Bülent Ersoy, Seda Sayan ve Serdar Ortaç şarkılarıyla izleyenlere yılbaşı gecesi müzik ziyafeti verdiler.

SERDAR ORTAÇ'TAN AHMET KAYA ŞARKISI!

İbo Show'a katılan Seda Sayan program sırasında İbrahim Tatlıses'e Ahmet Kaya şarkısısöylemek istediğini sordu. İbrahim Tatlıses de bu soruya, “Ahmet Kaya olunca akan sular durur” cevabını verdi. Ardından ise Seda Seyan, Ahmet Kaya'nın “Öyle Bir Yerdeyim Ki” isimli şarkısını söylemeye başladı. Serdar Ortaç da şarkıya eşlik etti.

1999'DA NELER YAŞANMIŞTI!

Yaşanan bu olay sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Ahmet Kaya 1999 yılında Magazin Gazetecileri Derneği tarafından düzenlenen gecede Yılın En İyi Sanatçısı ödülünü almıştı. Ödül töreninde Ahmet Kaya bir konuşma yaparak Kürtçe bir albüm çıkaracağını ve buna Kürtçe de bir klip çekeceğini söylemişti. Bu sözler üzerine salon bir anda karışmış ve herkes Ahmet Kaya'nın üzerine yürümüştü. O gün Ahmet Kaya'ya karşı çıkan isimlerden birisi de Serdar Ortaç'tı. Serdar Ortaç bu olayın üzerinden yıllar geçtikten sonra yaşananlardan pişman olduğunu ve geri dönme imkanının olması halinde farklı davranacağını ifade etmişti.

BALIK HAFIZALI ÜLKEM!

Serdar Ortaç'ın, Ahmet Kaya şarkısına eşlik etmesine ise en sert tepkiyi ünlü oyuncu Rasim Öztekin verdi. Sosyal medyada bir paylaşım yapan usta oyuncu, “İbo Show yılbaşı programında Seda Sayan, Ahmet Kaya şarkısı söylüyor ve Serdar Ortaç da o şarkıya eşlik ediyor. Ah benim balık hafızalı ülkem. 1999 yılında yaşanan olayları hatırla da bir bak.” dedi.

isbilgisi.com