Ana Sayfa EKONOMİ Seçim Sonrası Sebze Fiyatları Düşmedi

Seçim Sonrası Sebze Fiyatları Düşmedi

Seçim sonrası pazar fiyatlarında bir değişiklik yaşanmadı.

6
0
Paylaş

Sebze fiyatları uzun süredir oldukça pahalı bir şekilde seyrediyor. 31 Mart seçimlerinin ardından da sebze ve meyve fiyatlarında herhangi bir indirim yaşanmadı. Devlet mutfağın ateşini söndürmemek için seçimlere 40 gün kala tanzim satışlara başlamıştı.

Seçim süresi bitti ve pazarda fiyatlar dudak uçuklatıyor. Kırmızıbiber 20 liradan sivri biberde 16 liradan alıcı buluyor. 31 Mart yerel seçimlerde pek çok liderin ana konusu ekonomi ve pazar fiyatlarıydı. İktidar partisi tanzim satış noktalarında uygun sebze meyve satsa da bu şu anda bir işe yaramış gözükmüyor.

Biber Mart ayında da zam şampiyonu olmayı başardı. Kırmızıbiber 20 liradan alıcı buluyor. Sivribiber ise 16 liradan satılıyor. Diğer sebze ve meyve ürünlerinde de fiyatlar cep yakıyor. Patatesin kilosu 8 TL, domatesin kilosu 10 TL, patlıcan 7 TL, soğanın kilosu 8,5 TL, salatalık ise 6 TL olarak satılıyor. Bu durumdan pazarcılarda şikâyetçi halde ürünün çok az aldığını söyleyen pazarcılar fazla kâr edemediklerinden yakınıyor. Ayrıca pazarcılar tepki çekmemek ve müşteri kaçırmamak için de etiket koymamaya özen gösteriyor.

Mart ayının zam şampiyonu çarliston biber oldu. Bir önceki yılın aynı aylarına oranına göre çarliston biber 100 de 20 oranında fiyat artışı gösterdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here