Ana Sayfa DÜNYA Sarı Yelekliler Tekrar Sokaklara İndi

Sarı Yelekliler Tekrar Sokaklara İndi

Sarı yelekliler yeniden sokaklara çıktı.

10
0
Paylaş

Fransa’da sarı yelekliler tekrardan sokaklara döküldü. Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un politikasını protesto etmek için ülke çapında gösteriler düzenlendi.

31000 sarı yelekli farklı noktalarda gösteriler düzenledi. Paris’te 15 Toulouse da 23 kişi gözaltına alındı. Fransa’da sarı yelekliler bir türlü ikna olmuyor. Yeniden sokaklara çıkan çok sayıda sarı yelekli Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’u protesto etti.

Daha önce de akaryakıt zamları ve kötü ekonomik koşullar için sarı yelekliler cumhurbaşkanının ve yönetimini protesto etmişti. Sarı yeleklilerin eylemleri 22. Haftasına geldi ve yoğun güvenlik önlemleri altında protestolar gerçekleştirildi.

Sarı yeleklilerin büyük bir kısmı Paris’teki Nation Meydanın da toplandı. Polis bazı eylemcilere biber gazlı müdahalede bulunurken yaşanan olaylarda 15 kişi gözaltına alındı. Ayrıca aşırı solculuğu ile bilinen boyun eğmeyen Fransa Hareketi’nin lideri Jean-Luc Melenchon eyleme destek verdi.

Polis eylemcilere gazlı müdahalede bulundu ve eylemcilerin büyük bir kısmı sokaklara dağıldı. Ayrıca Lille, Lyon ve Toulouse kentlerinde de gösteri yapılmasına izin verilmedi. Toulouse da gösteriye izin verilmemesine rağmen çok sayıda sarı yelekli meydanlara döküldü. Göstericilerin bazıları araçları ateşe verdi ve polis biber gazı kullanmak zorunda kaldı. 23 kişi gözaltına alınırken yapılan müdahaleler sonucunda 2 kişi de yaralandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here