Sanayi Ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Açıkladı! Yerli Otomobilin Satışa Çıkacağı Tarih Ve Fiyatı Belli Oldu Mu?

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yerli otomobil ile alakalı olarak son gelişmeleri kamuoyuyla paylaştı. Mustafa Varank yerli otomobilin 2022 yılının sonunda yollarda görüleceğini söyleyerek fiyat çalışmalarının da devam ettiğini söyledi.

OTOMOBİL 21.06.2020 - 13:33 21.06.2020 - 13:33

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu tarafından üretilecek olan yerli otomobil ile alakalı olarak Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank açıklamalarda bulundu. Yerli otomobil ile ilgili olarak çalışmaların belirlenen plan dahilinde devam ettiğini söyleyen Bakan Varank, yerli otomobilin yollarda görülmeye başlanacağı tarihi de duyurdu.

Koronavirüs döneminde üretimin öneminin çok iyi bir şekilde anlaşıldığını söyleyen Bakan Varank, “Dışarıya bağımlı olmanın kötü sonuçlarını koronavirüs sürecinde gördük. Türkiye yerli üretmine ağırlık vermemiş olsaydı bu süreç ekonomik olarak çok daha ağır olabilirdi. Bu maksatla yerli otomobil pojesi artık çok daha kıymetli bir hale gelmiştir.” dedi.

YERLİ OTOMOBİL TÜRKİYE'NİN FIRSAT PROJESİDİR

Yerli otomobil projesiyle sıradan bir otomobil üretilmeyeceğini söyleyen Bakan Mustafa Varank, “Bizi bir yerden bir yere götürecek sıradan bir otomobil olmayacak yerli otomobilimiz. Bu ülkemiz için bir fırsat projesidir. Biz geleceğin otomobilini üreteceğiz. Bu otomobille biz dünya otomobil piyasasına gireceğiz.” şeklinde konuştu.

DÜNYAYLA REKABET EDEBİLECEK BİR FİYAT BELİRLENECEK

Yerli otomobil için tarih de veren Bakan Varank, “Proje planlama doğrultusunda herhangi bir sarkma olmadan devam ediyor. 2022 yılının son bölümünde bu araçları yollarımızda göreceğiz. Fiyat konusunda çok tartışmalar yapıldı ve de devam ediyor. Vatandaşlarımıza tabiki bir avantaj sağlayacak yerli otomobilimiz. Ancak bizim düşünmemiz gereken dünya ile rekabet edebilmek. Bu maksatla bir fiyat belirleyerek dünya ile rekabet edeceğiz.” dedi.

isbilgisi.com