Sanat dünyası bugün gelen bir acı haberle daha sarsıldı. Türk Halk Müziği sanatçısı Engin Nurşani'nin hayatını kaybettiği açıklandı. Ünlü sanatçı bir süredir Acıbadem Altunizade Hastanesi'nde tedavi görüyordu. Bu sabah saatlerinde hastaneden bir açıklama yapılarak Engin Nurşani'nin öldüğü bildirildi.

ENGİN NURŞANİ NEDEN ÖLDÜ?

Acıbadem Altunizade Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu bir açıklama yaparak, “Yaklaşık 1,5 yıl önce Engin Nurşani'ye gırtlak kanseri teşhisi konulmuştu. Kendisinin tedavisine hastanemizin yatan hasta bölümünde devam ediliyordu. Ancak ne yazık ki bu sabah saat 07:00'da Engin Nurşani aramızdan ayrıldı. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyorum.” dedi.

Hayatını kaybeden ünlü sanatçı Engin Nurşani için sanat dünyası yasa büründü. Erken yaşta hayata veda eden ünlü sanatçı içöin çok sayıda ünlü isim taziye mesajı yayınladı. Engin Nurşani'nin cenaze töreni ile alakalı henüz bir bilgilendirme yapılmazken koronavirüs tedbirleri kapsamında kalabalık bir cenaze töreni yapılmayacağı bildirildi.

ENGİN NURŞANİ KİMDİR?

1984 yılında Almanya'nın Krefeld kentinde dünyaya gelmiştir. Ünlü ozan Aşık Ali Nurşani'nin oğludur. Küçük yaşlardan itibaren babasından müzik eğitimi almıştır. Babasının karşı çıkmasına rağmen snat yaşamına başlamıştır. Babasından habersiz olarak 2003 yılında ilk albümü Adına Bir Çizik Çektim'i çıkarmıştır. 2008 yılında ağır bir trafik kazası geçiren Engin Nurşani haftalarca yoğun bakımda kaldıktan sonra hayata dönmüştür. 2019 yılında ise gırtlak kanserine yakalanmıştır. Sosyal medya hesabından sürekli hayranlarına iyileşeceğini söyleyen Engin Nurşani 25 Aralık 2020'de hayatını kaybetmiştir.

isbilgisi.com