Ana Sayfa TEKNOLOJİ Samsung’dan Apple’a Rakip Kulaklık

Samsung’dan Apple’a Rakip Kulaklık

Samsung Apple’a her alanda rakip oluyor. Şimdi de kulaklık konusunda rakip oldular.

7
0
Paylaş

Son teknolojileriyle dikkat çeken Samsung, Galaxy S10 serisiyle beraber giyilebilir olan yeni ürün yelpazesinin de tanıtımını gerçekleştirdi. Samsung bu noktada akıllı saati Galaxy Watch Active ile beraber akıllı bilekliği Galaxy Fit’in de tanıtımını gerçekleştirdi. Kablosuz kulaklık teknolojisine de geçen şirket, Apple’ın AirPods’una rakip olacak olan Galaxy Buds’un tanıtımını gerçekleştirdi.

Samsung, Galaxy S10 serisinin yanı sıra katlanabilir ekrana sahip olan telefonu Galaxy Fold’u da tanıttı. Samsung’un tanıtmış olduğu ürünlerin arasında en fazla dikkat çekenlerden birisi ise; Apple’ın AirPods kulaklıklarıyla rakip olan kablosuz kulaklık Galaxy Buds’dur. Galaxy Buds’da kullanılan ses teknolojisinde ise AKG bulunmaktadır. Cihazda bulunan özelliklere baktığımız zaman adaptif çift mikrofon özelliği yer almaktadır. Aynı zamanda her kulaklıkta bir iç mikrofon ve bir dş mikrofon sayesinde ortam sesi algılanır ve konuşmaların karşıdaki kişiye daha net bir şekilde aktarılması sağlanır.

Galaxy Buds’da toplam 6 saate kadar Bluetooth akışı özelliği olduğu gibi 5 saate kadar ise çağrı kapasitesi özelliği bulunmaktadır. Kulaklığın yer aldığı kompakt kutusu ise Buds’daki şarjı toplam 7 saate kadar koruyabilmektedir. Galaxy Buds’da kullanılan hızlı şarj özelliği ise 15 dakika şarj doldurulmasıyla 1.7 saat kadar pil kapasitesine sahip olmaktadır. Kulaklık aynı zamanda Bixby ile entegre şekilde çalışırken cihazdan cihaza güç paylaşılması ve kablosuz şarj özelliğine de sahip. Kulaklığın ülkemizdeki fiyatı da açıklandı. Türkiye satış fiyatı 799 TL olarak belirtildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here