Ana Sayfa TEKNOLOJİ Samsung Galaxy Fold Cep Yakıyor

Samsung Galaxy Fold Cep Yakıyor

Samsung lansman düzenleyerek Galaxy Fold’u tanıttı. Galaxy Fold’un fiyatı ise cep yakıyor.

6
0
Paylaş

Yıllardır Samsung’un katlanabilir telefon üreteceği dedikoduları ayyuka kadar çıkmıştı. Samsung en sonunda katlanabilir telefonunu üretti. Galaxy Fold gün yüzüne çıktı. Samsung dün akşam San Francisco lansmanında 10. yılında yeni bir akıllı cihaz tanıttı.

Lansman gecesinde Samsung’un katlanabilir telefonunun merak edildiği kadar Galaxy S10, S10 Plus telefonları da merak ediliyordu. Samsung kısa süre önce 10 yıl içerisinde 2 milyardan fazla cep telefonu sattığını duyurmuştu. Özellikle katlanabilir cep telefonunun nasıl olacağını ve kullanım tarzını merak eden çok sayıda insan bu lansmana akın etti. Samsung yapmış olduğu bu ataklarla beraber piyasada ön plana çıkmak ve apple’ın kazançlarına ortak olmak istiyor.

Samsung’un katlanabilir telefonu 4.58 inçlik, açık hali ise 7,3 inçlik ekran barındıran Galaxy Fold’ta 1536 x 2152 piksel çözünürlüğünde Super AMOLED ekran ile meraklılarının karşısına çıktı ayrıca cihaz 7nm işlemci ve 12GB RAM’e sahip arka yüzde üç kamera İç tarafta ise 2 kamerası bulunuyor ve toplamda bu telefonda 6 kamera var.

Katlanabilir telefon çok sayıda insanın beğenisini çekerken en büyük tepki ise fiyatına geldi. Samsung Galaxy Fold satış fiyatını 1980 dolar olarak belirledi. Türkiye’de ise satış fiyatını en az 15.000 TL olması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here