Ana Sayfa TEKNOLOJİ Samsung 10 Yılda 2 Milyar Telefon Sattı

Samsung 10 Yılda 2 Milyar Telefon Sattı

Samsung yetkilileri 10 yılda 2 milyardan fazla cep telefonu sattıklarını açıkladı.

10
0
Paylaş

Güney Kore merkezi telefon üreticisi Samsung 10 yılda kaç adet telefon sattığını bütün kamuoyuyla paylaştı. Bu yıl 10. senesi olan Galaxy serisi telefonları bu süre zarfında 2 milyarı aşkın kez satıldığı öğrenildi.

Samsung Geçtiğimiz günlerde San francisco’da gerçekleştirdiği bir etkinlikte bütün dünyaya ürünlerini tanıttı. Samsung Galaxy S10, Galaxy S10 Plus, Galaxy S10e, Galaxy S10 5G, Galaxy Buds kablosuz kulaklık, Galaxy Fit ve Galaxy Fit e akıllı bileklik, Galaxy Watch Active akıllı saat, ürünlerini bütün dünyanın gözü önüne serdi.

Ayrıca kesinlikle 2019 yılı için damga vurulması gereken modellerini de tanıttı. Asıl açıklanan olay ise 10 yılda Samsung kaç adet Galaxy serisi telefon sattı. Bu konuyla alakalı açıklama yapan şirket yetkilileri Samsun 10 yıllık sürede 2 milyardan fazla Galaxy serisi telefon sattığını duyurdu. Kulağa son derece astronomik bir rakam gibi gelse de Samsung için bu durum son derece normal A’dan Z’ye çok sayıda insan Samsung ürünlerini kullanıyor ve çok sayıda insana hitap ediyor.

Apple ise Eylül ayında bir açıklama yapmış ve 11 yıllık süreçte 2 milyar İOS tabanlı cihaz sattığını söylemişti. Elbette sadece aygıt cihazları değil içerisinde iPad’ler de var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here