Samsun'da 1,5 Milyon TL'lik Ferrari'si Olan Vatandaş 1.000 TL Sosyal Yardım Almak İçin Başvuru Yaptı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihyitaç sahibi ailelere verilen 1.000 TL'lik sosyal yardımlara Samsun'da Ferrari marka lüks otomobile olan bir vatandaşın da başvurduğu ortaya çıktı. Başvuru yapan vatandaşın kim olduğu açıklanmazken bakanlık yetkililerin araştırması sonucu ilgili başvuru iptal edildi.

GÜNDEM 27.04.2020 - 21:52 27.04.2020 - 21:52

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın ihtiyaç sahibi vatandaşlara 1.000 TL nakit sosyal yardım verilmesi için başvurular e-devlet üzerinden gerçekleşti. Yapılan başvurular bakanlık yetkililerince incelemeye alındı. İnceleme sonucunda Samsun'da çok ilginç bir olay ortaya çıktı. Ferrari marka lüks otomobili bulunan bir vatandaş 1.000 TL sosyal yardımdan yararlanabilmek için başvuru yaptı.

Samsun'un İlkadım ilçesinde kaymakamlık bünyesinde oluşturulan komisyonun incelemesinde ortaya çıkan olay Türkiye'nin gündemine bomba gibi düştü. Sosyal yardımlardan yararlanmak isteyen vatandaşların mal varlıkları ilgili komisyon tarafından araştırılmaya başlandı. Üzerine 1,5 Milyon TL değerinde Ferrari marka lüks otomobil bulunan vatandaşın sosyal yardım almak için başvuru yapması komisyon üyelerini bile şaşkına çevirdi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na bağlı olan İlkadım Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Esat Bayrakçı konu hakkında bir açıklama yaptı. Bayrakçı açıklamasında, “1.000 TL sosyal yardım alabilmek için ihtiyacı olan veya olmayan vatandaşlar başvuruda bulundu. Lük otomobili olan, üzerine kayıtlı evleriolan, dükkanları ve arsaları bulunan vatandaşlar bile bu sosyal yardımlardan yararlanmak istediler. Bu durumları tespit edilen vatandaşları bir eleme tabi tutuyoruz. Onlara sosyal yardım yapılmayacak. Sadece bizim iş yükümüzü arttırıyorlar ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara yapacağımız yardımları geciktiriyorlar. Başvuranların ancak altıda biri gerçekten ihtiyaç sahibi olduğu incelemelerimiz sonucu ortaya çıktı.” dedi.

Bu olayın ortaya çıkmasının ardından Ferrari marka lüks otomobili olan ve 1.000 TL sosyal yardım başvurusunda bulunan vatandaşın kim olduğuna dair Samsun'da çok syaıda iddia ortaya atıldı. Samsun'da Ferrari marka otomobili olan tüm vatandaşlar zan altında kaldı. İsmi açıklanmayan vatandaş hakkında çok sayıda yakıştırma yapılırken Samsunlu iş insanı Yunus Emre Çelik, hakkınd ayapılan iddiaları reddederek kendisinin 1.000 TL sosyal yardım almak için başvuruda bulunmadığını açıkladı.

isbilgisi.com