Koronavirüs salgını sonrasında normalleşme için adımlar atılmış ve bu adımlar biran olsun piyasaların rahatlamasına neden olmuştu. Piyasalarda yaşanan rahatlama çok sürmedi. Vaka sayılarının yeniden tüm dünyada yükselişe geçmesinin ardından bu sefer ikinci dalga korkusu gündeme gelmeye başladı. Yaşanan endişe küresel piyasalarda da bazı baskılara neden oldu.

Dolar fiyatları da son dönemlerde bu baskıdan nasibini almaya başladı. Geçtiğimiz hafta yeniden hızlı bir yükselişe geçen dolar son bir aylık dönemin en yüksek seviyelerini görmüştü. Bu süreçte 6.85 lira seviyelerini test ettiği görüldü.

Ekonomistler tarafından yapılan değerlendirmeler sonrasında dolardaki yükselişin devam etmesi ve kalıcı hale gelmesinin ardından yükselişin bundan sonraki dönemde daha hızlı bir şekilde devam edeceği iddia edildi.

Dolar Bugün Güne Nasıl Başladı?

Merkez Bankaları tarafından gerçekleştirilen genişleme politikalarının yanı sıra salgında ikinci dalga korkusunun da ortaya çıkmasının ardından dolar 6.84 ve 6.85 lira bandında yatay seyirde ilerlemeye devam ediyor.

Dolar fiyatları bugün küçük yükselişle birlikte güne 6.84 lira seviyelerinden başladı. Euro fiyatlarında da bir yükseliş söz konusuyken 7.71 lira seviyelerinden güne başladığı belirlendi. Yükselişin bir süre daha devam etmesi ve dolar üzerindeki baskının devam etmesi bekleniyor.

isbilgisi.com