Ana Sayfa SPOR Sala’nın Forması Emekli Edildi

Sala’nın Forması Emekli Edildi

Sala’nın cesedinin bulunmasının ardından futbol dünyasından taziye mesajları gelmeye başladı. Nantes 9 numaralı formayı emekli etti.

8
0
Paylaş

Arkadaşlarıyla vedalaşmak için gittiği Fransa’nın Nantes kentinden Galler’in başkenti Cardiff’e doğru yola çıkan ve 22 Ocak’ta uçağının manş denizine düşmesi ile kaybolan Emiliano Sala için uzun süredir arama çalışmaları devam ediyordu.

Kısa süre önce uçağın enkazına rastlandı ve uçağın içerisinde bir kişinin cesedinin olduğu bilgisi gelmişti. Uçağın pilotunun mu yoksa Emiliano Sala’nın mı cesedinin olup olmadığı da yapılan incelemeler sonucunda öğrenildi. Kazazedelerin ailelerinin raporları ve onayları doğrultusunda uçağın içerisindeki cesetin Emiliano Sala’ ya ait olduğu öğrenildi.

Forması Emekli Edildi

Fransız ekibi Nantes yaptığı açıklamada 9 numaralı formanın kulüp tarafından emekliye ayrıldığını aktardı. Kulüp yetkilileri Emiliano Sala her zaman efsanelerimiz arasında yer alacak. Biz bugün dostumuzu yetenekli bir oyuncumuzu ve en önemlisi örnek bir takım kardeşimizi kaybettik.

Emiliano Sala’yı taşıyan uçağın enkazı 3 Şubat’ta tespit edilmişti. 6 Şubat’ta çıkarılan cesedin kimlik tespiti için hastaneye götürüldüğü ve burada yapılan çalışmaların ardından uçaktan çıkartılan cesedin Emiliano Sala’ ya ait olduğu tespit edilmişti. Ailesinin onayı ile beraber uçaktan çıkan cesedin Emiliano Sala’ya ait olduğu bilgisi bütün dünya kamuoyuna ulaştırıldı.

Emiliano Sala uçağının arama çalışmalarının devam edebilmesi için çok sayıda futbolcu yardım kampanyası başlatmış ve başta Lionel Messi olmak üzere Emiliano Sala’yı taşıyan uçağın bulunması gerektiği söylemişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here