Ana Sayfa SPOR Salah’a Irkçı Saldırıya Polis Kayıtsız Kalmadı

Salah’a Irkçı Saldırıya Polis Kayıtsız Kalmadı

7
0
Paylaş

Liverpool’un Mısırlı oyuncusu Muhammed Salah’a İslamofobik tezahüratlar yapıldı. Yapılan tezahüratın sosyal medyada yayılmasıyla beraber yıldız oyuncunun fanları olaya tepki göstermişti. İngiliz polisi de yapılan bu ırkçı saldırıya kayıtsız kalmadı ve soruşturma başlattı. Olayla ilgili inceleme halen daha devam ediyor.

Pazar günü oynanan West ham United Liverpool maçında Salah’ın Müslüman kimliğine yönelik hakaretlerin edilmesinden dolayı İngiliz polisi soruşturma başlattı. yapılan tezahüratların içerdiği videonun paylaşması ile beraber sosyal medyada hem oyuncunun fanları hem de futbolseverler büyük tepki gösterdi.

Polis Yazılı Açıklama Yaptı

Pazar günü oynanan ham United Liverpool maçında yaşanan ırkçı saldırı ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Arkadaşlarımız bu konuda araştırmalara devam ediyor. Söz konusu video ile ilgili de incelemeler sürüyor.

Westham United da yazılı bir açıklama yaparak yapılan bu ırkçılığa karşı ne kadar üzgün olduklarını dile getirdi. Kulüp olarak son derece üzgün olduklarını ve bir daha bu tarz durumların olmaması adına çalışma yapacaklarını duyurdu.”Herkese açık bir kulübüz renk din ya da diğer farklılıklar bizi ilgilendirmiyor. “Football Lads Alliance” adlı grup bu tarz olayların olmasındaki ana neden olarak biliniyor. Oldukça kalabalık olan bu grup zaman zaman sokaklarda eylemler yaparak sloganlar atıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here