Ana Sayfa GÜNDEM Sahte Evraklı Organ Ticareti Çetesine Baskın Yapıldı

Sahte Evraklı Organ Ticareti Çetesine Baskın Yapıldı

Sahte evraklı organ çetesine polis baskın yaptı. Çok sayıda kişi gözaltına alındı.

34
0
Paylaş

İstanbul’da 4 ayrı hastanede sahte evraklarla organ nakli yapıldığı tespit edildi. Düzenlenen operasyonla birlikte 8 ayrı adrese eş zamanlı operasyon yapıldı.

Aralarında suç örgütünün liderinin de bulunduğu 9 kişi gözaltına alındı. İstanbul göçmen kaçakçılığı insan ticareti Şube Müdürlüğü ekipleri sahte evraklarla organ nakli yapıldığını tespit etti ve operasyon başlattı.

Yapılan operasyonla birlikte Tuzla Esenyurt ve Bakırköy’de faaliyet gösteren 4 hastanede sahte evraklarla organ nakli yapılmaya çalışıldığı öğrenildi. Organ nakli çetesine yapılan operasyonda örgütün suç örgütü lideri de yakalandı ve aralarında suç örgütü lideri F.K. örgüt üyeleri H.B. M.B. M.A. İ.D. Y.M. B.A. H.K. Ve Ç.Ş. gözaltına alındı.

Yakalanan kişilerin adreslerinin yapılan araştırmalarda 2 adet kaşe çok sayıda pasaport diploma fotokopisi ele geçirildi. Çete üyeleri polis işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi F.K. H.B. M.A. Ve İ.D.  Çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Diğer kalan 5 zanlı ise adli kontrol şartı ile birlikte serbest bırakıldı.

Örgüt İstanbul’daki 4 ayrı özel hastanede sahte evraklar düzenleyerek organ nakli yapılmasını istiyordu. Uzunca süren teknik ve fiziki takibin ardından örgüte suçüstü yapıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here