Sağlık Bakanlığı 12.000 Personel Alımı Hakkında Açıklama Yapıldı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın müjdelediği ancak henüz resmi duyurusu yapılmayan 12.000 personel alımı ile alakalı bir son dakika açıklaması yapıldı. Sağlık bakanlığı 12.000 personel alım ilanı ne zaman yayınlanacak?

İŞ İLANLARI 10.11.2020 - 15:07 10.11.2020 - 15:07

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca önceki hafta İstanbul'da yapılan Bilim kurulu toplantısının ardından 12.000 personel alımı ile alakalı olaqrak müjde vermişti. Vatandaşlarda çok büyük bir heyecanın yanmasına neden olan bu müjdenin ardından ise somut gelişmelerin yaşanmaması endişeyle karşılandı. Bakan Koca'nın ifadelerine göre alım ilanı geçtiğimiz hafta yayınlanacaktı. Ancak merakla beklenen duyuru Sağlık Bakanlığı tarafından yapılmadı.

SAĞLIK BAKANLIĞI 12.000 PERSONEL ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?

Herkes Sağlık Bakanlığı 12.000 personel alımının ileri bir tarihe ertelendiğini düşünürken kamuoyunu Sağlık Profesyonelleri Platformu Başkanı Aras Ali Altıntaş bilgilendirdi. 12.000 kişilik personel alımını da daha önce bildiren Altıntaş yaşanan gecikme ile alakalı olarak, “Sağlık Bakanlığı 12.000 personel alım kılavuzu geçtiğimiz hafta ÖSYM tarfaından geri gönderildi. Gerekçe olarak ise usulden bir kaç maddeye itiraz edildiği belirtildi. 12.000 kişilik alım yapılacaktı ama görünen o ki bu süreç biraz daha devam edecek. KPSS Önlisans ve hatta KPSS Ortaöğretim sonuçlarının belli olması dahi beklenebilir.” dedi.

AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI BEKLENECEK?

Öte yandan elde edilen bilgilere göre Sağlık Bakanlığı'nın 12.000 personel alımı için bir süre daha beklenecek. Önce Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na alınacak 817 personelim alım işlemlerinin tamamlanması beklenecek. Çünkü o bakanlıkta da sağlık personelleri istihdam edilecek. Bu nedenlebaşvuru alınıp adaylar iki kadroya birden başvursalardı bir kadro boş kalacaktı.

Sağlık Bakanlığı 12.000 personel alımı ile alakalı olarak meraklı bekleyiş bir süre daha devam edecek. Sağlık bakanlığı tarafından personel alım ilanı yayınlanır yayınlanmaz sitemizden detaylarını ve başvuru tarihlerini öğrenebilirsiniz.

Kamu iş ilanı haberlerini anlık olarak takip etmek isterseniz:

Android uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@