Türkiye'de koronavirüs aşısı ilealakalı önemli gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Çin ile yapılan anlaşma sonucunda önemli miktarda koronavirüs aşısı Türkiye'ye getirildi. Bunun yanında bir koronavirüs aşısı anlaşması daha imzalandığı duyuruldu. Koronavirüs aşısı ile alakalı müjdeyi Sağlık bakanı Fahrettin Koca duyurdu.

KORONAVİRÜS AŞISI ANLAŞMASI YAPILDI!

ABD'nin Pfizer firması ile Alman BioNTech firmasının ortaklığında bulunan koronavirüs aşısı için Türkiye anlaşma imzaladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın verdiği bilgiye göre TürkiyeBioNtEch firmasından 550 bin doz koronavirüs aşısı satın alacak.

550 BİN DOZ AŞI HEMEN GELECEK!

Konu hakkında açıklama yapan Bakan Fahrettin Koca, “Yapılan anlaşma gereği bu yıl için Türkiye'ye ayrılan ve depolarda hazırda bekletilen aşı miktarı hocamız Prof. Dr. Uğur Şahin'egöre 550 bin dozdur. Bu aşılar yıl sonuna kadar veya Ocak ayının başına kadar ülkemize gelecektir.” dedi.

30 MİLYON DOZ AŞI ALINABİLECEK!

BioNTech ile imzalanan anlaşmanın 500 bin doz aşı ile sınırlı olmayacağını söyleyen Bakan Fahrettin Koca, “Mart ayının sonuna kadar BioNTech tarafından ülkemize 4,5 milyon doz koronavirüs aşısı teslim edilecektir. Vardığımız mutabakata göre aynı şartlarda 30 milyon doza kadar aşı alabiliriz. İhtiyaç olması halinde bunu hakkımızı kullanıp ülkemize koronavirüs aşısını getireceğiz.” ifadelerini kullandı.

isbilgisi.com