Kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilmenin hayalini kuran yüz binlerce aday için geçtiğimiz aylarda umutlandıran bir açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sene sonuna kadar bakanlık kadrolarına on binlerce personelin dahil edileceğini ifade etmişti. Aylardır bakanlıktan gelecek olan resmi ilanı bekleyen vatandaşlar, yine Bakan Koca’dan gelen paylaşım ile birlikte büyük bir heyecan yaşadı.

Geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu açıklamada ülke genelinde sağlık personeli ve sürekli işçi istihdamlarının yapılacağını ve konuya ilişkin gerekli adımların atıldığını belirtmiş olan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, resmi Twitter hesabı üzerinden yeni bir paylaşım yayınladı. Bakan Koca, ilgili personel alımı ilanlarının Resmi Gazete’de yayınlandığını ve başvuru sürecinin resmen başlamış olduğunu ifade etti. 

BAKAN KOCA PERSONEL ALIMI İLANINI DUYURDU!

saglik-bakani-fahrettin-koca-resmen-duyurdu-sinavsiz-mulakatsiz-11-bin-317-surekli-isci-alinac (2)

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın geçtiğimiz aylarda yapmış olduğu personel istihdamı açıklamalarının ardından bakanlıktan gelecek olan resmi alım ilanını dört gözle bekleyen adaylara, yine Bakan Koca’dan müjdeli bir haber geldi. Resmi Twitter hesabı üzerinden bir paylaşım yayınlayan Bakan Koca, şu ifadeleri kullandı: “30 bini sözleşmeli sağlık personeli, bin 183’ü sözleşmeli personel olmak üzere toplamda 31 bin 183 personel alımı ilanı Resmi Gazete’de yayınlandı. Ayrıca bakanlığımızın taşra teşkilatlarında görevlendirilmek üzere 11 bin 317 sürekli işçi alımı da yapılacak. Mülakat sınavı olmayacak. Hayırlı olsun.”

Kızılay acil kodu ile personel alım ilanlarını yayımladı! Satın alma uzmanı ve bakım müdürü alınacak Kızılay acil kodu ile personel alım ilanlarını yayımladı! Satın alma uzmanı ve bakım müdürü alınacak

SAĞLIK BAKANLIĞI SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI BAŞVURUSU 

Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanmış olan personel alımı ilanları kısa süre içerisinde arama motorlarında en çok sorgulanan konu başlıklarından birisi oldu. Alım sürecine ilişkin bilgi sahibi olmak isteyen adaylar, araştırmalarını hızlandırdı.

Yapılan resmi açıklamalara göre sağlık personelleri için KPSS puanının şart koşulduğu ve o alanda yapılacak olan alımlar için bir sınav yapılacağı bilgisi kaydedildi. Öte yandan taşra teşkilatlarına yapılacak olan sürekli işçi alımları için başvuru ekranlarının İŞKUR üzerinden açıldığı ve başvuruların 2 Aralık tarihine kadar online olarak kabul edileceği bildirildi.