Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün düzenlenen Bilim Kurulu toplantısının ardından işsiz vatandaşlara büyük bir müjdeyi duyurdu. Sağlık Bakanlığı'nın personel alımını bekleyen vatandaşları heyecanlandıran açıklamayı Bakan Koca yaptı.

12.000 KADRONUN MÜJDESİ VERİLDİ!

Sağlık Bakanlığı'nda görevlendirilecek olan 12.000 yeni personelin alımını müjdeleyen Bakan Koca, “Buradan bir müjdeyi duyurmak istiyorum. Biliyorum çok sayıda vatandaşımız Sağlık Bakanlığı'nın personel alımını bekliyorlar. Muhtemelen önümüzdeki hafta 12.000 sağlık çalışanımızı işe alacağımıza dair ilanları yayınlayacağız. Detayları daha sonra kamuoyu ile paylaşacağım ama bu alımları kısa süre içerisinde gerçekleştirmeyi istiyoruz.” dedi.

KPSS PUANINA GÖRE ALIM YAPILACAK

Sağlık Bakanlığı'nın daha önce yapmış olduğu personel alımlarından yola çıkarak 12.000 yeni personelin alımının ÖSYM üzerinden yapılacak tercihlerle gerçekleşeceğine kesin gözüyle bakılıyor. Kadroların branşlara göre dağılımının belli olmasının ardından yapılacak tercih işlemlerine göre işe alınacak personeller ÖSYM tarafından belirlenecek. KPSS'den yüksek puan almak işe girmede çok önemli bir etki yapacak.

Sağlık Bakanlığı'nın gelecek hafta açıklayacağı işe alım ilanlarında hangi kadroya kaç personelin alınacağı netleşecek. Ancak edinilen bilgilere göre yine en çok kadronun hemşirelere ayrılacağı belirtildi.

isbilgisi.com